Oya Narin şirket sermayesini 600 milyon TL'ye çıkardı, otellerde yenileme kararı aldı

Oya Narin şirket sermayesini 600 milyon TL'ye çıkardı, otellerde yenileme kararı aldı

Geçtiğimiz günlerde bedelli sermaye artış sürecini, ödenmiş sermayesini 120 milyon TL’den 600 milyon TL’ye çıkaran Martı Otel İşletmelerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, “Markamızın pozisyonunu daha ileri taşıyacak adımları atacak olmanın şevk ve gururu içerisindeyiz” dedi.


24 Haziran 2022 tarihinde tamamlanan Martı Otel İşletmeleri Olağan Genel Kurulu’nun ardından bir açıklama yapan Oya Narin, sermaye artışına katılan tüm yatırmcılara teşekkür etti.

"Markamızın pozisyonunu daha da ileri taşıyacağız"

2021 yılında bağlı ortaklıkları Martı GYO’nun başarıyla tamamladığı bedelli sermaye artışının ve Denizbank imzalanan 9 yıllık vade sonu 2030 olan yeniden yapılandırma anlaşmasının Martı Grubu adına son derece önemli olduğunu kaydeden Narin, "Dünya ve ülkemizdeki tüm sektör paydaşlarını etkileyen, ticareti ciddi manada sekteye uğratan pandemi ve Ukrayna’da yaşanan savaşın etkileri sonrasında, 2019 yılında dünya ekonomik büyüklüğünün yüzde 10.2’sini yaratan ve global olarak her zaman hızla büyüyen turizm sektöründe başlayan yeni döneme, Türkiye’deki öncü ve lider gruplarından biri olarak yeni ve kuvvetlenmiş sermaye yapımızla girmenin, markamızın pozisyonunu daha ileri taşıyacak adımları atacak olmanın şevk ve gururu içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Modernizasyon ve yenileme

Özellikle yılın ikinci yarısının Türk turizmi adına çok hareketli geçeceğini ve sezonun kasım ayının ortasına kadar uzayacağının altını çizen Oya Narin “Martı Grubu olarak tesislerimizin üst yönetimlerinde yaşanan atamalar sonrası, süre gelen kaliteli hizmet anlayışımızı daha da yukarılara taşımayı ve rekabetçi ortamda pazar pozisyonumuzu perçinlemeyi amaçlıyoruz. 2021 sezonu sonrası tesislerimizde kısmen başladığımız modernizasyon ve yenileme çalışmalarının ikinci ve daha büyük etabını bu sezon bitince başlatacağız. Başarıyla tamamlanan sermaye artış sürecimiz bu açıdan da büyük önem arz ediyor” diye konuştu.Bu Haber 25.06.2022 - 19:36:18 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Yıllarca ödenmeyen geç ödenen maaslar

    ibrahim Koca 26.06.2022 - 01:35

    Antalya'da birkaç otelin içinde Martı Mira da var o kadar Emekçi turizmin maaşlarını alamadığı ve gerçekten zor durumda kaldığı ve yıllarca Bununla ilgili hep sorun yaşadığı Otel şimdi kalkmış masal anlatiyor

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.