Oluşum Grubu Afrika Han’ı 336 yataklı otele dönüştürüyor

Oluşum Grubu Afrika Han’ı 336 yataklı otele dönüştürüyor
İstanbul’un tescilli yapılarından Afrika Han, Oluşum Grubu tarafından 336 yataklı şehir oteline dönüştürülüyor.

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Afrika Han’ın içinde 100 kişilik restoranı bulunan 336 yataklı otele dönüştürüleceği bildirildi.

Hürriyet’te yer alan habere göre birbirine geçmeli üç blok halinde, bodrum, zemin ve terasla birlikte 10 katlı inşa edilen tarihi yapının İstiklal Caddesi’ne açılan Küçük ve Büyük Parmakkapı sokaklarına cephesi bulunuyor.

Binada güçlendirme çalışmaları ile restorasyonun birlikte yürütüleceği tarihi hanın otele dönüştürülmesi için 46 milyon lira yatırım yapılacağı kaydedildi. İstanbul Valiliği’nin ‘ÇED gerekli değildir’ kararı verdiği han projesinin 2023 yılında bitirilerek, Nisan ayında işletmeye açılması planlanıyor.

ÇED başvurusu 24 Eylül’de yapılan, 25 Kasım’da ‘ÇED gerekli değil’ kararı verilen Afrika Han, otel yapılarak turizm tesisi olarak işletilmek üzere Venue İnternational tarafından satın alınmıştı. 2020 yılında ise Venue İnternational Hamza Balcı ve Kaan Namlıcı’nın ortağı, Bora Karlı’nın CEO’su olduğu Oluşum Grubu tarafından satın alındı. Han’a ilişkin ÇED dosyasında parselin yüzde 70 hissesinin Venue İnternational’a, yüzde 30’unun ise Afrikahan Turizm Otelcilik Şirketine ait olduğu bilgisi yer aldı. bin 93 metrekare büyüklüğündeki Han, şehir oteli olarak işletilecek. Tesiste 40 kişinin istihdam edileceği belirtildi.Bu Haber 30.11.2021 - 18:27:20 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.