Moskova-Antalya uçağında gergin anlar

Moskova-Antalya uçağında gergin anlar

Pazar sabahı Moskova Şeremetyevo Havalimanı’ndan Antalya’ya uçmak için pistte bekleyen bir yolcu uçağında sıcaktan bunalan bir yolcu acil çıkış kapısını açınca gergin saatler yaşandı.


Türkrus’un aktardığı habere göre, Rossiya Havayolları’nın Moskova-Antalya uçağı, yolcuları alıp kalkış için beklerken, açıklanmayan bir neden yüzünden iki saatten fazla bir süre kalkmadı. Bu sırada uçağın klima sistemi çalıştırılmayınca yolcular kan ter içinde kaldı. Bazı yolcuların solunum güçlüğü çekip bayıldığı belirtildi. Çok sayıda çocuğunu ağlamaya başlamasıyla uçağın içinde kargaşa yaşandı. 

Hosteslere yapılan uyarılara rağmen klima çalışmayınca, yolculardan biri “hava almak için” acil çıkış kapısını açtı. Kapı açılır açılmaz tahliye için kullanılan hava yastıklı acil durum merdiveni şişti. 

Bunun üzerine uçuş iptal edildi. Şirket yolcuları bir başka uçağa nakletti ve saatler süren rötarın ardından uçak kalktı. 

Kapıyı açan yolcuyu belirlemek için yoğun çaba harcanırken, olaya tanık olan yolcular, “Çocukların canını kurtarmak için kapıyı insani kaygılarla açtığı için” yolcunun adını vermek istemedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Yayına hazırlayan: Efsa Pural


Bu Haber 12.07.2021 - 09:57:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.