Korhan Alşan: Beklentimizin üstünde bir sezon geçirdik

Korhan Alşan: Beklentimizin üstünde bir sezon geçirdik
Kilit Grubu bünyesindeki Nirvana Hotels'in CEO'su Korhan Alşan, yüzde 20 fiyat artışına rağmen beklentilerinin üzerinde bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Turizm sezonunu sezon öncesi beklentilerinin üzerinde geçirdiklerini belirten Nirvana Hotels CEO'su Korhan Alşan, bunun kendileri için sevindirici olduğunu kaydetti.

Antalya'nın turist sayısı 9 milyona ulaşır""

Tourism Today Haber Müdürü Tuncay Sevin'e konuşan Alşan, "Geçen sene Antalya 3,5 milyon turist ağırladı. 2021’de ise 7 milyon rakamını geçtik. Yıl sonunda 9 milyon bandını aşacak gibi görünüyor. Ekim çok canlı gidiyor. Nirvana’lara bakarsak; 2019 dahil en iyi Ekim ayını yaşayacağız." dedi.

“2020’de iyi çalıştık”

2020 yılında durup pozisyonunu koruyanlar ve "Yeni döneme nasıl hazırlanalım", "Bu durumu nasıl fırsata çevirelim" düşünüp çalılanlar olmak üzere iki grubun olduğunu ifade eden Korhan Alşan, "Bu dönemi iyi değerlendirenler geleceğin kazananları olacak. Çünkü sahne açıldığı zaman onlar hazır olacaklar. Biz Nirvana olarak hem yönetim hem de yatırımcı bu süreçte iyi çalıştık. 2020’de iyi çalıştık. Özel ürünler ve konseptler geliştirdik. Nirvana Cosmopolitan gibi yeni nesil bir oteli devreye aldık ve anında karşılık bulduk.” şeklinde konuştu.

“Yeni Nirvanalar konusunda hevesimiz tam”

Nirvana Hotels’in yapacağı yeni yatırımlara da değinen Korhan Alşan, “Nirvana Hotels, bünyesindeki otel sayısını artıracak ama bu çok agresif bir artış olmaz. Çünkü özel ve kıymetli ürünler doğası gereği çok sayıda olursa standardını koruyamaz. Kilit Grubu kazandığını hemen yatırıma çeviren bir grup. Pandemi ve krize rağmen bunu yapmaya devam ediyorlar. Bu nedenle yeni Nirvanaların oluşumu konusunda hevesimiz tam. Klasik tatil anlayışının dışında insanların eğleneceği ve farklı gastronomi deneyimlerini yaşayacağı tesislerin Antalya’ya kazandırılmasının vakti geldi. Biz de Nirvana Cosmopolitan’ın arkasında yeni bir projeye start verdik. Cosmos ismini verdiğimiz alan ile gastronomi tiyatrosu ve eğlence mekanı yaratacağız. Antalya’ya insanların ünlü bir müzikal izleyebileceği gibi aynı zamanda Michelin yıldızlı yemeklerin tadılabileceği bir mekan kazandırmak için adım attık. Bunlar Antalya’ya renk getirecek. Bu tür çalışmaların artması Antalya’ya yarayacaktır. İnsanlara güzel alternatifler sunmamız gerekiyor. Nirvana Hotels olarak ilham veren bir model olmak istiyoruz” diye konuştu.

“Fiyatlarımızı yüzde 20 artırdık”

Korhan Alşan, Nirvana’nın 2020 yılındaki fiyat politikasına da değindi: “Nirvana Hotels olarak fiyatlarımıza 2019’a göre yüzde 20 artış yaptık. Buna rağmen dolulukta yüzde 95’leri gördük. Eylül ayı yüzde 80’e varan bir doluluğa ulaştık. İyi bir ürün ve iyi bir servis, doğru bir fiyat politikası ile anında karşılığını buluyor. Biz de yaptığımız yenilik ve yatırımların karşılığını bulduk. Yüksek doluluk yakalayanlar var ama doluluğu doğru fiyatla yakalamak çok önemli. Biz doğru yoldayız. Nirvana markasının Antalya’ya ve Türk turizmine değer katacağını düşünüyorum.”Bu Haber 06.10.2021 - 11:11:54 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.