İspanya'dan turizm sektörüne 11 milyar euro destek

İspanya'dan turizm sektörüne 11 milyar euro destek
İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, odak noktası turizm ve otelcilik olan 11 milyar euroluk destek paketinin duyurusunu yaptı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İspanya'da turizm sektörüne bir destek daha geliyor. Başbakan Pedro Sanchez, odak noktası turizm ve konaklama sektörleri olmak üzere, serbest çalışanlara ve KOBİ'lere 11 milyar euro destek sağlayacaklarını açıkladı.

Başbakan Pedro Sanchez, ''Şirketleri sadece kurtarmak değil, güçlendirmek de istiyoruz. Şirketlerin bilançolarını güçlendirebilmeleri, faaliyetlerine devam etmelerini devam edebilmelerini, ekonomik toparlanmalarını sağlamaları ve ihtiyaç duyduklarını personeli iş alabilmeleri için 11 milyar euro destek sağlayacağız.'' dedi.

Detayları henüz açıklanmayan paketle ilgili İspanya Bankası ve diğer bankalarla görüşmelerin sürdüğü belirtildi. Yardımların hibe, kredi desteği ve kısa ödeneği çalışma desteği şeklinde olacağı ifade edilirken, söz konusu yardımın AB Komisyonu tarafından onaylanması gerektiği belirtildi.Bu Haber 24.02.2021 - 16:25:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.