İspanya turist kabulünde Türkiye modeline geçiyor

İspanya turist kabulünde Türkiye modeline geçiyor

İspanya'nın turizm adaları Kanarya ve Balear, Avrupa ülkeleri ile 'güvenli seyahat koridoru' kurmak için harekete geçti. Adalara ziyaretçi kabul etme kriteri ise kısmen Türkiye’deki gibi olacak. Testsiz giriş, testli çıkış…

 


TurizmGüncel - Dış Haberler

İspanya'nın Balear ve Kanarya adaları, Avrupa ülkeleri ile seyahat koridoru kurmak için dönüşte yolculara ücretsiz Covid-19 testi yapacak.

İspanya merkezi hükümetinin belirlediği yeni kurallara göre, vaka sayısı 100 binde 50'yi geçmeyen ülkelerin vatandaşları Balear ve Kanarya adalarına ellerinde test olmadan girebilecek. Vaka sayısı 100 bin kişide 50'den fazla olan ülkelerden gelenler ise, ellerinde negatif PCR testi bulundurmak zorunda.

Kısmen Türkiye modeli

Türkiye’de ‘’100 binde 50’’ gibi bir kural bulunmuyor. Dünyanın her tarafından misafirler Türkiye’ye direkt giriş yapabiliyor ancak çıkışta, pek çok ülkeye giderken negatif PCR testi bulundurmaları gerekiyor. Kanarya ve Balear adalarından çıkışta da yolcular en az 48 saat önce PCR testi yaptıracak. Testi pozitif çıkan yolcuların uçmasına izin verilmeyecek ve bu kişiler masrafları hükümet tarafından karşılanmak kaydıyla karantinaya alınacak.

İspanya Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı Reyes Maroto, yeni kuralların İspanya'da turizm hareketliliğini arttıracağını belirterek, uygulamanın İspanya geneline yayılmasını umduğunu belirtti.



Bu Haber 13.10.2020 - 11:16:35 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet Müezzinoğlu 14.10.2020 - 10:09

    Ülkeye girerken değilde çıkarken test yapmanın (+)sonuç verenin tüm masrafları nı. Karşılayarak karantina altında tedavi etmenin tek bir anlamı olabilir ENAYİLİK ...O Zaman bütün ülkeler ne kadar covit 19 lu varsa Türkiye ye yollasın nasıl olsa tedavi bedava

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.