İngiltere turizm sektöründe Mısır endişesi

İngiltere turizm sektöründe Mısır endişesi
İngiliz tur operatörleri, önümüzdeki sezonda Mısır'daki üst segment otellerde yer bulamamaktan endişe ediyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Mısır spesiyalisti tur operatörü Discover Egypt, İngiltere'deki tur operatörlerinin gelecek yıl müşterileri için Mısır'daki otellerde yer bulamayabileceğini açıkladı.

Mısır'daki üst segment otellerin tamamının dolu olduğunu ve pek çok otelin şu anda bile stop çektiğini aktaran Discover Egypt'in Ticaret Müdürü Philip Breckner, "Tur operatörleri Mısır'daki üst segment otellerde yer bulmakta zorlanıyor. Nedeni ise İngiltere'nin sıkı seyahat kısıtlamaları uyguladığı dönemde bu otellerin ABD, Almanya, Rusya gibi diğer deniz aşırı ülkelere yönelmesi. Şarm El Şeyh'deki pek çok otelden ekim ayı için satış durdurma bildirimi aldık. Noel ve yeni yıl için üst segment oda bulmak bulmak zorlaşıyor. İnsanları oraya gönderdiğimizde satacak bir şey kalmayacak." diye konuştu.

İngiltere Mısır'ı kırmızı listeden çıkarmış olsa da, korona riski nedeniyle zorunlu olmayan tüm seyahatlere karşı tavsiyede bulunmaya devam ediyor. Bu nedenle TUI, Mısır operasyonlarındaki iptal süresini 16 Ekim'e kazar uzattı.Bu Haber 24.09.2021 - 14:09:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.