İngiliz turist 12 İsraillinin tecavüzüne maruz kaldı iddiası

İngiliz turist 12 İsraillinin tecavüzüne maruz kaldı iddiası
Güney Kıbrıs'ta tatil yapan 19 yaşındaki İngiliz vatandaşı bir kadın, 12 İsraillinin tecavüzüne uğradığını ileri sürdü.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Güney Kıbrıs'ta 12 İsraillinin 19 yaşındaki bir İngiliz turiste tecavüz ettiği öne sürüldü. Olayla ilgili olarak polise şikayette bulunduğunu belirten kadının, daha sonra yalan iddiada bulunmak suçundan tutuklandığı ve 8 gün tutuklu kaldığı belirtildi.

İngiliz kadının ilk önce tecavüze uğradığını belirttiği, daha sonra polisteki ifadesinde ise kendi isteğiyle, yaşları 15-18 arasında değişen 12 İsrailli ile birlikte olduğunu itiraf ettiği kaydedilmişti. Olay, 17 Temmuz tarihinde, Aya Napa bölgesinde bulunan bir resort otelde gerçekleşti.

Avukatı aracılığıyla yeni bir açıklama yapan İngiliz kadın, tecavüze uğradığını yineledi. Söz konusu kişilerle kendi isteği ile birlikte olduğu şeklindeki ifadeyi Güney Kıbrıs polisinin baskısıyla verdiğini ileri süren kadın, polisin İsrailli gençleri aklamak amacıyla şikayetini geri çekmesi için kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü.

Olay sonrası mahkeme 12 İsrailli genci tutuklamış, sonrasında ise kadının yaşan beyanda bulunduğuna kanaat getirerek bu kişileri serbest bırakmıştı.

İddiada bulunan kadının, 1 yıl hapis cezasına ve 1700 dolar para cezasına çarptırılabileceği ifade edildi.Bu Haber 09.08.2019 - 11:07:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.