Hilton ve Marriott’un patronlarından 2021 açıklaması

Hilton ve Marriott’un patronlarından 2021 açıklaması
Marriott ve Hilton otel zincirinin patronları ile Four Seasons’un eski CEO’su 2021 yılının zorluklar getireceğini düşünse de, yine de umutlu olduklarını açıkladı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Americas Lodging Investment Summit Winter Update'e (Amerika Konaklama Yatırım Zirvesi Kış Güncellemesi) katılan Marriott International Başkanı Arne Sorenson, Hilton Hotels and Resorts Başkanı Chris Nassetta ve Four Season Hotels and Resorts eski CEO'su Kathleen Taylor 2021 yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Arne Sorenson: İyimser olabileceğimizi biliyoruz

Batı ülkelerinin salgında 10 ayı geride bıraktığını belirten Marriott International Başkanı Arne Sorenson, aşıların geliştirilmesiyle konaklama sektöründe gel-gitlerin azalacağını belirtti. Ancak Sorenson, pek çok ülkede vaka sayılarının hala çok yüksek olmasından dolayı konaklama sektörünün hala bir fırtınanın içinde olduğuna da dikkat çekti. Nassetta, ''İyimser olabileceğimizi biliyoruz. Ancak normalleşmenin iki ay sonra mı, altı sonra mı olduğunu bilmiyoruz. Bu artık bir zaman meselesi.'' diye konuştu.

‘’Yatırımcılar ve kredi verenler ihtiyatlı davranıyor’’

Sektördeki cesareti grupların geleceği planladığını ve yeni anlaşmalar yaptığını kaydeden Sorenson, ''Ancak şu anda inşaata başlamıyorlar. Diğerlerine göre daha güçlü olan pazarlarda marjlar bir miktar daha yüksek. Şu anda genel olarak otelciler ve kredi verenler ihtiyatlı davranıyor. İşin doğası nedeniyle fırsatlar ortaya çıkacak ve ortam netleştikçe bu fırsatlar yakalanacak.'' dedi.

Kathleen Taylor: İnsanlar seyahat ederken nasıl çalışacaklarını planlayacak

Pandemi döneminde iyi ve kötü performans gösteren sektörler olduğuna dikkat çeken Four Season Hotels and Resorts eski CEO'su Kathleen Taylor ise aralarında konaklamanında bulunduğu bazı sektörlerin mücadele etmeye devam ettiğini vurguladı. Taylor, ''Düzelme tüm sektörler için eşit olmayacak. Oteller toplumun, ailenin, seyahatin, toplantıların ve keşiflerin kalbinde bulunuyor. Uzun vadede bu eğilimler çok güçlü ve çok sağlam olacak. İnsanlar eskide olduğu gibi seyahat etmeyi veya çalışmayı değil, seyahat ederken nasıl çalışacaklarını planlayacak. Yeni online çalışma ortamları, birçok insanın çalışırken seyahat etmesi için fırsatlar yaratacak. '' dedi.

Chris Nassetta: Herkese yardım edecek bir fona ihtiyaç var

Hilton Hotels and Resorts Başkanı Chris Nassetta, pandeminin ötesine bakmaya ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Bundan sonraki süreçte ekonomik krize dönüşen sağlık krizlerinde herkese yardım edecek bir fona ihtiyaç olduğunu kaydeden Nassetta, ''Federal hükümet (ABD), 2020'nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde olması gerektiği gerektiği yerde olmadı (destek sağlamadı). Yeni yönetimini ABD'yi salgından kurtarma ve ekonomiyi canlandırma görevi var.'' ifadelerini kullandı.

‘’İnsanları hareket ettiremezsek işsizliği çözemeyiz’’

Pandeminin konaklama sektörünü, özellikle de mülkiyet sahipliğin sekteye uğrattığına işaret eden Hilton Başkanı, gerçek teşvikler konusunda hükümetle konuşmanın zor olduğunu dile getirdi. Nassetta, ''Salgının diğer tarafına geçmek ve ardından hareketliliği yeniden sağlamak için insanları seyahate teşvik etmek, likidite köprüleri sağlamak gerekiyor. İşsizliğin büyük kısmı şu anda hizmet sektöründe. Bu problemi çözemez, insanları hareket ettiremezsek bu insanları yeniden işe alamayız.'' şeklinde konuştu.Bu Haber 27.01.2021 - 11:07:17 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Editör 28.01.2021 - 08:18

    Sayın Hakan Coşkun, gözünüzden kaçmış olmalı. Haberde Taylor için ''Four Seasons eski CEO'su'' olarak bahsedilmektedir.

  • hakan coskun 28.01.2021 - 12:26

    Kathleen Taylor four seasons in CEO sumu? bir control edin isterseniz ,

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.