FTI’ın genel müdürü Ralph Schiller’den iddialı açıklama

FTI’ın genel müdürü Ralph Schiller’den iddialı açıklama
Almanya'da koronavirüs kısıtlamalarının uzatılmasına rağmen FTI yaz tatili rezervasyonlarının iyi gittiğini belirtiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Alman tur operatörü FTI'ın genel müdürü Ralph Schiller, yeni kısıtlamalara rağmen Almanya'da yaz tatili rezervasyonlarının iyi gittiğini belirtti. TVG'nin bu yıl dijital olarak düzenlenen yıllık konferansında konuşan Ralph Schiller, 2021 yılı rezervasyonlarının 2019'daki seviyenin yüzde 50'sine ulaşacağını ileri sürdü.

Virüs bulaşma oranı için Türkiye örneğini verdi

Alman hükümetinin seyahatçilere yaygın test yapma kararının memnuniyet verici olduğunu ifade eden FTI Genel Müdürü Ralph Schiller, geçtiğimiz yıl Türkiye'ye getirdikleri 80 bin turistten yalnızca 500'ünün virüse yakalandığını, tatilde virüse yakalanma oranının ise yüzde 0,4 olduğunu ifade etti. Schiller, ''Misafirlere tüm destinasyonlarda test yapılmalı. Uçakta aşılanmış yolcularla elinde negatif testi bulunan yolcuların bulunması en doğru yol.'' diye konuştu.

Rezervasyonların yüzde 6’ı esnek tarife

FTI Satış Direktörü Richard Reindl ise, korona salgınında esnek rezervasyonun müşteriler için son derece önemli olduğunu ifade etti. Şu ana kadar aldıkları rezervasyonların yüzde 60'ının 'esnek tarife' olduğunu kaydeden Reindl, bu şartlarda rezervasyon yapmanın neredeyse bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Artık Alman misafirlerin daha pahalı turlar aldığını kaydeden Richard Reindl, daha önce 1200-1400 euro arasında olan rezervasyon ortalamasının 2400 euroya yükseldiğini açıkladı.Bu Haber 24.03.2021 - 16:03:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.