Fosun Thomas Cook'u ve Club Med'i satıyor mu?

Fosun Thomas Cook'u ve Club Med'i satıyor mu?

Çinli Holding Fosun Thomas Cook'u ve Club Med'i satmayı planlıyor. Şirket, Thomas Cook'un satışı için potansiyel alıcılarla görüştüğünü doğruladı.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Thomas Cook iflas etmeden önce şirkette yüzde 17 hissesi bulunan, iflasın ardından da Thomas Cook'un marka haklarını (Thomas Cook, Casa Cook ve Cook's Club) 14 milyon 250 bin dolara satın alan ve şirketi online seyahat acentesi olarak yeniden konumlandıran Fosun'un, şirketi satmayı planladığı belirtiliyor.

Sky News'e konuşan bir Fosun yetkilisi, bir dizi potansiyel alıcı ile görüşme halinde olduklarını belirtti. Şirket, geçtiğimiz yılın kasım ayında çıkan bu yöndeki haberleri yalanlamıştı.

Öte yandan, Fosun'un aynı zamanda, dışarından bir yatırımcıdan sermaye elde ederek şirketin azınlık satmayı da göz önünde bulundurduğu kaydedildi.

Club Med de satılacak

Fosun sadece Thomas Cook'u değil, 2015 yılında satın aldığı Club Med'i de satmayı da planlıyor. Sky News'e göre Çinli holding, Club Med'in borçlarını azaltmak için Rothschild'deki bankacılarla aylardır çalışıyor.Bu Haber 04.03.2023 - 10:24:52 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.