Firuz Bağlıkaya: İç turizmde en az 30 milyon kişiyi hareket ettirmeliyiz

Firuz Bağlıkaya: İç turizmde en az 30 milyon kişiyi hareket ettirmeliyiz

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, iç turizmin sistemi ayakta tutabilecek en önemli dinamiklerden biri olduğunu belirtti.


İç pazarın turizmi ayakta tutabilecek en önemli sigorta olduğuna dikkat çeken TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, savaş nedeniyle Rusya ve Ukrayna’dan yaşanacak turist kaybının pazar çeşitliliği ile telafi edilmesinin zor olduğunu söyledi.

“Tatile çıkamayan vatandaşlar teşvik edilmeli”

İç turizmin desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Bağlıkaya, mevcut faiz oranları dışında uygun tatil kredileri verilerek uzun süredir tatile çıkamayan vatandaşların tatile çıkmaya teşvik edilmesini söyledi.  İç turizmde en az 30 milyon kişiyi hareket ettirmek gerektiğine dikkat çeken Bağlıkaya, iç turizm hareketliliğinin yurt dışı kaynaklı kriz durumlarında bir sigorta görevi göreceğini vurguladı.

“Turizm bugün değer yaratıyorsa bunu seyahat acentalarının gücü ile yapıyor”

Düzenledikleri fuarlarda iç turizm hareketliliğini artıracak sözleşmeler yapıldığını açıklayan Firuz Bağlıkaya, “İnfo gezilerimiz ile acentalarımızı bölgelerimize götürüyoruz. Örneğin 150 acentamızı toplayıp Afyon’a götürüyoruz. Organizasyonlarımız sonrası muhakkak bölge ile ilgili seyahat hareketliliği başlıyor. Turizm bugün değer yaratıyorsa bunu seyahat acentalarının gücü ile yapıyor. TÜRSAB olarak sürekli sahada Türk turizminin gelişmesi için çalışmaya devam ediyoruz." İfadelerini kullandı.Bu Haber 18.04.2022 - 11:46:05 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.