Fahrettin Çiçek: Hoş geldin milyonluk yeni gider kalemimiz

Fahrettin Çiçek: Hoş geldin milyonluk yeni gider kalemimiz

Yurt dışı harç puluna yapılması planlanan zamma tepki gösteren Peninsula Tours Genel Müdürü Fahrettin Çiçek, yurt dışı harç pulunun turizm şirketleri için yeni bir milyonluk gider kalemine dönüşeceğini söyledi.


Peninsula Tours Genel Müdürü Fahrettin Çiçek, TBMM’ye sunulacak yeni vergi paketiyle yurt dışı harç puluna yapılması planlanan yüzde 900-1050 oranındaki zamma tepki gösterdi.

Yapılacak yeni zamla birlikte yurt dışı harç pulunun yeni bir milyonluk gider kalemine dönüşeceğini ifade eden Fahrettin Çiçek, “Kaynak pazarlarımızı ve yurt dışındaki iş ortaklarımızı ziyaret etmeyelim mi? Sorun sadece yurt dışına seyahate gitmek isteyen vatandaşımızdan, dünyada sadece birkaç gelişmemiş ülkenin davrandığı gibi, harç almak mı? Bizler incoming faaliyetlerimize devam etmek için ekipler halinde seyahat etmek zorundayız. 30’un üzerinde kaynak pazardan ülkemize turist getiriyoruz. Her yıl, yaz-kış bu kaynak pazarlara yönelik çok ciddi pazarlama faaliyetlerimiz var ve yüzlerce yurt dışı fuar, workshop, prezentasyon organizasyonlarına hem bizler gidiyoruz ek olarak da bu kaynak pazarlarda satış pazarlama görevi olan ekiplerimizi gönderiyoruz. Kabaca hesapladım… Hoş geldin milyonluk yeni gider kalemimiz” şeklinde konuştu.

“Kar edip etmediğimize bakmadan ciromuz üzerinden alınan TGA payı yetmedi”

Zammın hem outgoing hem de incoming yapan acenteleri çevrimiçi görüşmelerle satış görüşmesi yapmak zorunda bırakacağını belirten Çiçek, “Kar edip etmediğimize bakmadan ciromuz üzerinden alınan TGA katılım payı yetmedi, aylardır yatay seyreden düşük kur karşısında sürekli artan girdi maliyetleri de yetmedi, Efes’in giriş ücretini döviz üzerinden tespit edip 40 euro ve ödemesi giriş günü döviz satış dayatmak da yetmedi, şimdi de yurt dışı çıkış harcımıza da ciddi bir zam ile hem outgoing’e hem de incoming’te fren yaparak bizi çevrimiçi görüşme ile sales call’a mahkum et…” dedi.Bu Haber 20.06.2024 - 15:54:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.