Erkan Yağcı: Önceliğimiz güvenli turizm kurallarına uymak olmalı

Erkan Yağcı: Önceliğimiz güvenli turizm kurallarına uymak olmalı
Turizm merkezlerinde kurban bayramı yoğunluğu yaşanırken, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ‘güvenli turizm’ uyarısı yaptı.

Geçtiğimiz hafta vaka sayısı en çok artan il olarak kayıtlara geçen Antalya’da, sektöre dönük güvenli turizm uyarısı geldi. Rusya pazarının açılmasıyla hareketliliğin arttığı kentte uzayan bayram tatili ile birlikte dolulukların da artması bekleniyor.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Erkan Yağcı, ‘’Türkiye ve Antalya turizmi için son derece olumlu bir gelişme gerçekleşti ve Rusya'dan misafirlerimizi ağırlamaya başladık. Bayram döneminde de doluluklar artacak. Bu sürecin Güvenli Turizm Programı kapsamında çok iyi yönetilmesi gerekiyor. Kurallara azami seviyede uyulması öncelikli konumuz olmalı. Antalya bu konuda başarılı bir sınav veriyor. Bayram dönemi dolulukların artması, güvenli turizm kriterlerine uyulmasını daha da önemli hale getirecektir. Sektörümüzün bu süreçte kurallara aynı titizlikte uyması önem taşımaktadır." dedi.Bu Haber 16.07.2021 - 08:37:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Turizm(ci) 16.07.2021 - 09:02

    Güvenli Turizm sertifikası alan otellerin tamamının yönetici ve sahipleri, bu kuralların teoride dahi beyin yaktığını cok iyi biliyor. Hele bir de pratiği , yani uygulamasının İMKÂNSIZ olduğunu görerek, yaşayarak anlayınca herkes işi delilige vurdu.O kadar acıklı, o kadar komik ki...Beyfendi çıkmış kurallara uyalim filan diyor. Sektör dışı birinin bile bu saçmalığın daniskasi tuhaf ve bir o kadar da aptalca olan bu abuklugun gerçekten otellerde uygulandığını düşünmeleri ya da böyle bir beklentide olmaları, bu komiklikler manzumesinin kimler tarafından yazıldığı konusunda da bize ipuçları veriyor tabi.Ben sadece bu komik ötesi, pratiği sıfır kurallarin uygulanması ile ilgili bir tek soru sorucam Sn.Otelcilik gurusu abilere; Siz bu kurallara uyulması isteğini personelden mi yoksa musafirlerden mi bekliyorsunuz? Her ikisinden de! Değil mi ? Canlarım benim ya!!!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.