Engin Sertoğlu: 2019 yılında İngiltere’de 2019 rakamlarını yakalarız

Engin Sertoğlu: 2019 yılında İngiltere’de 2019 rakamlarını yakalarız
İngiltere Türk Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, 2022 yılında İngiltere pazarının nasıl performans göstereceği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TÜRSAB TV’de “Dünya Turizm Günü” dolayısıyla yapılan özel yayına katılan İngiltere Türk Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, ‘‘Birleşik Krallık, geçen sene ekim ayında yapılan bir açıklamadan sonra Türkiye ile ilgili bakış açısını değiştirdi. O değişimden sonra mayıs ayında da Türkiye’yi kırmızı listeye aldı. Bu dönemde Türkiye bu bölgenin turistini kaybetti.” dedi.

Türkiye’nin bir milyon tekrar müşterisi var”

Eylül ayında yapılan açıklamayla tekrar normalleşmenin gerçekleştiğine dikkat çeken Sertoğlu, “En önemlisi 2022 yaz sezonu erken rezervasyon dönemini yoğun taleplerle görmekteyiz. Burada yaşayan insanlar Türkiye’yi gerçekten seviyorlar. 1 milyona yakın tekrar müşterisi var Türkiye’nin. Sürekli Türkiye’ye gelirler. Aynı tesisleri tercih ederler ve ciddi bir hareket oluştururlar. Bu noktada Türkiye de Birleşik Krallık için önemli.” ifadelerini kullandı.

Şu andaki rakamlar 1,5 milyonu gösteriyor”

2022 sezonu için hem çalışanların, hem hava yolu şirketlerinin hem de tur operatörlerinin dinamik olduğunu kaydeden Engin Sertoğlu, “2022 için ciddi bir arz oluştu. Şu andaki rakamlar 1,5 milyonu gösteriyor. 2022’de 2019 rakamlarını yakalayacağımızı görüyoruz.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Ama bir turizm politikamız yok...”

İngiltere Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, ‘‘Bizim dünyayla yarışan acentelerimiz ve turizmcilerimiz var. Kendi ürünleriyle de gayet başarılı bir şekilde markalaşıyorlar. Ancak Türkiye markasını oluşturmada problemimiz var. Bodrum örneğini verelim. Yunan adaları çok yüksek fiyatlara hizmet satıyor biz neden yapamıyoruz? Bizim tarihimiz, hizmetlerimiz, servisimiz, tesislerimiz inanın bunların 10-20 kat üzerinde. Ama baktığınızda bir politikamız yok.’’ cümleleriyle Türkiye markasının oluşturulmasının önemine dikkat çekti.Bu Haber 28.09.2021 - 19:36:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.