Boris Mouzenidis hayatını kaybetti

Boris Mouzenidis hayatını kaybetti
Rusya'da Yunanistan spesiyalisti olarak faaliyet gösteren Mozeniidis Travel'ın sahibi Boris Mouzenidis hayatını kaybetti.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın ünlü turizmcilerinden Boris Mouzenidis hayatını kaybetti. Mouzenidis'in önce koronaya yakalandığı, sonrasında ise kalp krizinden hayatını kaybettiği ifade edildi.

1961 yılında Sovyetler Birliği vatandaşı olarak dünyaya gelen Boris Feofilaktovich Mouzenidis, 1992 yılında Yunanistan'a taşındı. Üç yıl sonra Yunanistan'da Mouzenidis Tours'u kuran Mouzenidis, kısa sürede şirketi hem büyük bir incoming acentesine hem de Rusya'da ve diğer eski Sovyet ülkelerinde faaliyet gösteren büyük bir tur operatörüne dönüştürdü.

Merkezi Selanik'te bulunan Mouzenidis Group, sadece Yunanistan ve Rusya'da değil, aralarında Azerbaycan, Ermenistan, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Macaristan, Gürcistan, Kazakistan, Polonya, Ukrayna ve Kıbrıs'ın da bulunduğu 15 ülkede faaliyet gösteriyor.

Türkiye'yi de programına almıştı

2021 sezonunda Türkiye pazarına da girmeye karar veren Mouzenidis Travel Türkiye’nin Ege kıyılarını da satışa açmıştı. Tarifeli uçuşlar üzerinden hazırlanan paket turların üst gelir grubuna odaklandığını açıklayan Mouzenidis Travel Genel Müdürü Alexander Tsandekidi, ilk etapta daha çok beş yıldızlı otellerle program hazırlayan şirketin, gelecekte otel portföyünü genişleteceği ifade eden Alexander Tsandekidi, destinasyon genişletme kararına misafirlerin de olumlu yanıt verdiğini söylemişti.Bu Haber 29.03.2021 - 11:17:19 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.