Booking.com'dan otelcilere çok önemli Çin duyurusu

Booking.com'dan otelcilere çok önemli Çin duyurusu

Dünyanın önde gelen online rezervasyon portalı Booking.com, Çin rezervasyonlarını direkt olarak engellemeye ve iptal etmeye başladı.


TurizmGüncel

Booking.com, Çin'de ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle force majeure (zorunlu durum) ilan etti. Portal tarafından otellere yapılan bilgilendirmede, ''Booking.com'da ortaklarımız ve konuklarımızın güvenliği son derece önemlidir. Korona virüsüyle ilgili resmi seyahat bildirgesi sonucunda konukların konaklama biriminize seyahat etmesi veya yerinizde kalması engellenecektir.'' denildi.

8 Şubat'a kadar 'force majeure' ilan etti

İş ortaklarının ve konukların sağlığını korumak amacıyla, resmi seyahat kısıtlamalarından etkilenen ülkelerdeki tüm tesisler ve konuklar için zorunlu durum (force majeure) ilan ettiğini duyuran Booking.com, söz konusu kararın 8 Şubat 2020'ye kadarki (bu tarih dahil), tüm check-in'ler için geçerli olduğunu belirtti.

''Tüm ön ödemeleri iade edin''

İlan edilen zorunlu durumun Çin'e veya Çin'den yapılan rezervasyonların tamamını ve tüm konukları kapsadığı belirtilen bilgilendirme yazısında, ''Zorunlu Durumlar ile birlikte, sizden Zorunlu Durumlar dönemi içinde varış yapacak tüm rezervasyonlar için tüm ön ödemeleri iade etmenizi ve/veya tüm iptal ücretlerinden vazgeçmenizi bekliyoruz.'' denildi.

''Biz de komisyonlardan vazgeçtik''

Bu durumda Booking.com'un da yapılan rezervasyonlardan aldığı komisyondan vazgeçeceği kaydedilen yazıda, ''Tüm ortaklarımız ve konuklarımızın güvenliğini sağlama almak için durumu yakından takip etmeye devam edeceğiz. Daha fazla güncelleme için Ortak Yardımı Merkezini düzenli olarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.'' ifadelerine yer verildi.Bu Haber 29.01.2020 - 11:25:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.