Boeing 737 Max 8'ler için kötü haber

Boeing 737 Max 8'ler için kötü haber

Peş peşe yaşanan iki uçak kazasının ardından yere indirilen Boeing 737 Max 8 uçaklarındaki sorunun giderilmesinin daha fazla zaman alabileceği belirtildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Son olarak Etiyopya'da meydana gelen kaza sonrası yere indirilen Boeing 737 Max 8'lerle ilgili sorunun giderilmesinin daha fazla zaman alabileceği kaydedildi. Amerikan Federal Havacılık İdaresi'nin (FAA) önümüzdeki haftalarda Boeing 373 Max 8'lerle ilgili final güncellemesini alcağı belirtilirken, Boeing firması yazılım güncellemesinin mart sonuna kadar sürebileceğini açıklanmıştı.

Ancak FAA tarafından yapılan yeni açıklamda, 737 Max'ların uçuş kontrol sistemlerinin gözden geçirilmesi ve ek çalışmalar için daha fazla zamana ihtiyaç olduğu kaydedildi. 737 Max 8'lerle ilgili iyileştirmenin ardından FAA'nın bu uçakları titiz bir teste tutacağı belirtilen açıklamada, Max 8'lerdeki iyileştirmeler konusunda tam memnuniyet sağlanana kadar yazılımın uçağa yüklenmesine izin verilmeyeceği ifade edildi.Bu Haber 02.04.2019 - 10:59:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.