Antalya'daki turizm şoförleri, sezon öncesi bir araya geliyor

Antalya'daki turizm şoförleri, sezon öncesi bir araya geliyor

Turizm Şoförleri yeni turizm sezonu başlamadan önce bir araya gelip sorunları ve çözüm yollarını belirleyecek.


Antalya Turizm Şoförleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Yeniçıktı yaptığı açıklamada, derneğin eski başkanı Orhan Kayabaşı'nın yaklaşık 3 yıl önce ölümünden sonra derneğin faaliyette bulunamadığını anımsattı.

Yeniden faaliyete başladıklarını ve Muratpaşa Belediyesi'nden dernek için Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve inovasyon Merkezi'nin Doğuyaka Mahallesi 1219 Sokak no 9 adresinde yer tahsisi yapıldığını belirten Başkan Ali Rıza Yeniçıktı, turizm sezonu başlamadan önce tüm turizm şoförleri ile buluşarak sorunları masaya yatırmak ve çözüm bulmak istediklerini söyledi. Yeniçıktı, şunları kaydetti.

''Eğitim almış turizm şoförü mesleğini bilinçli şekilde idrak eder. Taşıdığı insanların can güvenliğinin kendisinin sorumlu olduğunu bilir. Turizm şoförleri görev yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır. Sorunlarımızı yasal çerçeve içinde çözmek istiyoruz.''

Toplantı 21 Ocak'ta

Ali Rıza Yeniçıktı, turizm şoförlerinin en büyük sorunlarının, bazı kurumsal firmalar dışında, sigortasız çalıştırılma, tura çıkan şoförlerin konaklama sıkıntısı yaşaması, acentelerin ve taşıyıcı firmanın şoförlere yatacak yer ayırmaması olduğunu söyledi.

Turistlerin can güvenliğinin turizm şoförlerine emanet edildiğini ifade eden Yeniçıktı, ''Sezon başlamadan meslektaşlarımızın sorunlarını tespit edip çözmek istiyoruz. Bu nedenle tüm turizm şoförlerini 21 Ocak tarihindeki toplantıya katılmalarını bekliyoruz'' dedi.Bu Haber 08.01.2020 - 10:14:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.