Alman turizmcilerden Mezopotamya ziyareti

Alman turizmcilerden Mezopotamya ziyareti

Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Başkanlığında Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden oluşan heyet Mezopotamya’nın altın üçgeni Şanlıurfa,  Diyarbakır ve Mardin illerine çalışma ziyareti gerçekleştirdi.


Almanya’daki yaklaşık 11 bin seyahat acentesinin çatı kuruluşu olan DRV heyeti, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa Valileri, İl Kültür ve Turizm Müdürleri, TÜRSAB BTK ve turizm sektör temsilcileriyle Mezopotamya’nın altın üçgeninde bir araya geldi. DRV Yurtdışı Komisyon Üyesi ve Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla’nın önerisi ile gerçekleşen ziyarete DRV Başkanı Norbert Fiebig, Dış İlişkiler Başkanı Volker Adams,  Bayerisches Pilgerbüro’dan Jurgen Neubarth, Biblische Reisen’den Rudiger Tramsen, Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur ve Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, FTI’dan Lal Wijesinghe, LMX’den Serdar Bayraktar, Sun Express Ticari Direktörü Peter Glade katıldı.

DRV heyetinin ziyareti, bölgenin Almanya turizm pazarında tanıtılması açısından önem arz ediyor. Büyük bir merak ve ilgi ile Bölge’nin zenginlikleri hakkında bilgi alan heyet, gördükleri ile şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Türkiye’nin turizm bakımından çok zengin olmasına rağmen sadece deniz,  kum, güneş turizmi ve her şey dahil konsepti ile anıldığının altını çizdi. “Halbuki ki bilinmesi gereken bol bol zenginliklerimiz var, bunlara dikkati çekmek için Alman Seyahat Birliği Başkanı ve birlik üyesi tur operatörleriyle Mezopotamya’nın altın üçgeni denilen Diyarbakır, Urfa ve Mardin şehirlerini ziyaret ediyoruz. Uçak şirketleri de direkt ve aktarmalı uçuşlar ile bu şehirlerin turizm hareketliliğine destek sunuyor. Turizmde çeşitlilik oldukça kalite artacak, herkes bundan yararlanacak ve destinasyonlarımız da hak ettiği ilgiyi göreceklerdir” dedi.Bu Haber 18.02.2022 - 10:16:42 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.