Akdeniz’de otel gecelemeleri ve dolulukları ne durumda?

Akdeniz’de otel gecelemeleri ve dolulukları ne durumda?

2024 yılının ilk dört ayında Akdeniz’in popüler 5 destinasyonundaki otel doluluk ve gecelemelerine ilişkin veriler açıklandı.


2024 yılının ilk 4 ayında Akdeniz Çanağı’ndaki en çok ziyaretçi ağırlayan ülkelerde bulunan tesislerde en çok geceleme İspanya’da yapılırken Türkiye dördüncü sırada yer aldı.

Turizm DataBank’ta yer alan habere göre, Ocak-Nisan 2024 döneminde bölgede; oteller, tatil ve diğer kısa süreli konaklamalar; kamp alanları, eğlence aracı parkları ve karavan parklarında gerçekleşen yerli ve yabancı, toplam gecelemelerde İspanya yüzde 1, İtalya yüzde 5, Türkiye yüzde 8 ve Yunanistan yüzde 2,5 büyüme gösterdi. Fransa’da ise yüzde 9 düşüş kaydedildi.

Yabancı turist gecelemelerinde ise İspanya yüzde 6,5, İtalya yüzde 10 ve Yunanistan yüzde 3 Türkiye yüzde 9 oranında gelişme gösterirken Fransa ise geriledi.

Akdeniz’de otel dolulukları

2024 yılı Nisan ayında Akdeniz’de en yüksek net otel dolulukları yüzde 58 ile İspanya’da kaydedildi. Onu yüzde 46 ortalamalarla İtalya ve Fransa izledi. Türkiye yüzde 39 ile yükseldi.

Türkiye ve İtalya dışında geçen yıla göre doluluklar gerilerken en yüksek düşüş Yunanistan ve Fransa’da kaydedildi.Bu Haber 21.06.2024 - 14:53:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.