Ahmet Bolat: Turist başına geliri bin doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz

Ahmet Bolat: Turist başına geliri bin doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz

Günlük doluluk oranlarına ilişkin verileri açıklayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapacakları çalışmalarla turist başına ortalama turizm gelirini bin doların üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.


Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 11 Temmuz Salı günü (dün) yüzde 84 dolulukla 257 bin yolcu taşıdıklarını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapacakları çalışmalarla turist başına ortalama turizm gelirini bin doların üzerine çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Bolat şu açıklamalarda bulundu:

“Özellikle Uzakdoğu’ya yapılan uçuşlar daha dolu. Gelecek hafta başından itibaren 4 gün içinde Seul, Tokyo ve Singapur’da programlar yaparak uçaklarımızla başka yerlere gidecek yolcularımızın İstanbul’a gelmelerini sağlamaya çalışacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile beraber yapacağımız bu çalışmalarla ülkemizdeki turist başına ortalama turizm gelirini bin dolarların üstüne çıkarmaya çalışıyoruz. Direkt İstanbul’a gelecek yolcunun THY’mize de katkısı transit yolcudan daha fazla.

Sonrada Melbourne’a geçeceğiz ve otoriteler ile görüşmeleri yaparak Avustralya’daki başlangıç noktamızı belirleyeceğiz. İstanbul-Seul uçuşunu kendi uçağımızla yaparken sonraki 5 uçuşu başka havayollarıyla yapacak ve koltuk, eğlence sistemi ve diğer hizmetleri deneyimleneceğiz.”Bu Haber 12.07.2023 - 10:32:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Kolay değil

    Alp Onganer 13.07.2023 - 08:28

    Kabinde pilot ve hosteslere namaz kaldırma derdine giren bir zihniyet 1000 $ zor yakalar. Bu çağda sorun yokmuş gibi bunları medyaya pompalıyor. Pilotlar istiyor yalanını ve algısını yapıyorsunuz. Bu gidişle ucaklarimizi hava limanlarina almayacaklar.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.