Mersin'deki Rusların evlerinde milyon dolarlık hırsızlık

Mersin'deki Rusların evlerinde milyon dolarlık hırsızlık

Mersin’de çok sayıda Rus’un evinden toplamda 1,5 milyon dolar tutarında değerli eşya ve nakit paranın çalındığı ifade ediliyor.


Rus medyası, Mersin'de Akkuyu Nükleer Santrali projesi nedeniyle kentte bulunan Rusların yaşadığı 50’den fazla dairenin soyulduğunu yazdı. Haberlerde, evlerin yerel genç kızlardan oluşan bir hırsızlık çetesi tarafından soyulduğu iddiasına yer verdi.

Novıye İzvestiya gazetesinin haberine göre, Mersin’de Rusların yaşadığı 50’den fazla daireden en az 1,5 milyon dolar tutarında değerli eşya ve nakit para çalındı.

Shot adlı Telegram kanalına konuşan bir mağdur, hırsızların takip ettikleri Rusların dairelerden çıkacakları zamanı beklediklerini, evlerin çoğunun gündüz vakti soyulduğunu anlattı.

TürkRus’te yer alan habere göre, Rusya Başkonsolosluğuna başvuran ismi açıklanmayan Rus vatandaşı, çete mensubu genç kızların bazılarının çocuklarıyla birlikte dairelere girerek hırsızlık yaptıklarını söyledi.

Rus vatandaşlarının yanı sıra Ukrayna ve Belarus vatandaşlarının da hırsızların hedefi olduğu belirtildi.Bu Haber 29.01.2024 - 11:17:16 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.