Corendon Airlines Antalya’nın en büyük şirketi oldu

Corendon Airlines Antalya’nın en büyük şirketi oldu

Capital Türkiye'nin "Türkiye'nin 500 Büyük Özel Şirketi" listesinde yer alan Corendon Airlines, Antalya'nın da en büyük şirketi oldu.


Türkiye'nin en büyük 500 özel şirketinin yer aldığı Capital500 araştırmasında 131. sırada bulunan Corendon Airlines, Antalya için yapılan değerlendirmede ise birinci oldu.

Ekonomi ve iş dünyasının prestijli yayınlarından Capital'in, Türkiye’nin en büyük şirketlerini belirlemek için geleneksel olarak yaptığı "Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi - Capital500" araştırması derginin Ağustos 2023 sayısında yayınlandı.

Capital500'ün 2022 yıl sonu rakamlarına göre hazırlanan yeni araştırmasında 37 sektör yer aldı. Bu yılın ilk 3 sektörü; enerji-petrol, gıda-içecek ve otomotiv olarak sıralanırken ulaştırma sektörü ise atağa geçerek toplam cironun yüzde 5'ini yaptı ve sıralamada 6'ncılığa yükseldi. Araştırmaya göre Corendon Airlines, ulaştırma sektöründe hizmet veren en iyi 4. şirket oldu. Araştırmaya ilk girdiği sene olan 2011'de 431. sırada yer alan Corendon Airlines bu yıl 131. sıraya yükselirken, Antalya için yapılan değerlendirmede ise zirvede yer aldı.

 “Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz”

Corendon Airlines Mali İşler Direktörü İsmail Erkan Erbay, yaptığı değerlendirmede; “Corendon Turizm Grubu çatısı altında faaliyetlerini yürüten Corendon Airlines, kurulduğu günden bu yana filo ve hat çeşitliliği olarak düzenli şekilde büyüyor. 65 ülkede 165 havalimanına ulaşan uçuş ağımız ile yılda ortalama 6 milyon yolcu taşıyoruz. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında tatilin tadını çıkarmak isteyenler, en popüler destinasyonlara Corendon Airlines'in sunduğu avantajlarla uçmanın ayrıcalığını yaşıyor. 2023 yılında geçtiğimiz yılların değerlendirmelerine bakarak, uçuşlarımızı talebin yoğun olduğu, operasyon kalitesi yüksek iş birliğine açık havalimanlarına ve hatlara öncelik vererek gerçekleştiriyoruz. Konusunda tecrübeli genç ve dinamik ekibimizle başarılı planlamalar yapıyor, bu seneyi de güzel bir şekilde geçirecek stratejileri hayata geçiriyoruz. Gösterdiğimiz yoğun çabaların bir karşılığı olarak Capital500'de Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Capital500 araştırmasına ilk girdiğimiz yıl olan 2011’den bu yana listede hep yer almayı ve zamanla üst sıralara doğru çıkmayı başardık. Sürdürülebilir büyüme modelimizle yeni hedeflere doğru ilerliyor ve listede daha da yükselmek istiyoruz. Corendon Airlines olarak; misafirlerimizin, paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın yanında olmaya ve ülke ekonomisini desteklemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 08.08.2023 - 11:43:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.