savasdas@turizmguncel.com

Zarina Doguzova Türkiye turu alan Rus turist sayısını açıkladı

Zarina Doguzova Türkiye turu alan Rus turist sayısını açıkladı
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, 1 milyona yakin insanın Türkiye turu satın aldığını açıkladı.

Rusya Federal Turizm Ajansı’nın (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, 1 milyona yakın Rusya vatandaşının Türkiye turlarına para bağladığını hatırlatarak, temmuz ayına kadar normalleşme beklediğini açıkladı.

‘’En azından temmuz ayına kadar...’’

TürkRus.com’un Rus NTV'den aktardığı habere göre Doguzova, Türkiye'de vaka sayılarından düşüş olduğunu belirterek, "Türk meslektaşlarımızın aktardığı bu olumlu dinamiklerin devam etmesini ve en azından yaz tatili sezonunun ortasında, temmuz ayına kadar vatandaşlarımızın Türk tatil beldelerine gidebilme fırsatına kavuşmasını umuyoruz" dedi .

‘’Turizm şirketlerinin Rus halkına 408 milyon dolar borcu var’’

Türkiye ile uçuşların yeniden başlatılması kararının kendileri tarafından değil, koronavirüs ile mücadele için hükümetin kurduğu "operasyon merkezi" tarafından verileceğini hatırlatan Doguzova, Rus turizm şirketlerinin Türkiye için satılan turlar ya da rezervasyonlar için Rusya vatandaşlarına olan borçlarının toplam tutarının yaklaşık 30 milyar ruble (408 milyon dolar) olduğunu hatırlattı.

Doguzova, "Şu anda yaklaşık bir milyon vatandaştan bahsediyoruz. Yani bir milyona yakın insan şu ya da bu şekilde Türkiye için rezervasyon yaptırdı ya da tur satın alarak parasını ödedi" dedi.

Rusya'daki tur şirketleri, Türkiye charter uçuşlarına izin verilmemesi nedeniyle tur iptalleri ve iade taleplerinin artması halinde iflas korkusu yaşıyor.


Bu Makale 02.06.2021 - 20:06:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.