savasdas@turizmguncel.com

Yunanistan'da yasaklar geri döndü

Yunanistan'da yasaklar geri döndü
Normalleşmenin ardından vaka sayılarının hızla arttığı Yunanistan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hürriyet'in haberine göre Yunanistan'da korona önlemlerinin gevşetilmesi sonrası günlük vakalar ortalama 3 bin ile önceki seviyesinin 10 katını gördü. Atina yönetimi durum endişe verici boyutlara ulaşınca yasaklara geri dönülmesine karar verdi. Mikonos’da saat 01.00-06.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ayrıca, kafe, restoran ve barlarda müzik çalınması da yasaklandı. Kafe, restoran ve barların kapalı alanları ile müzikli eğlence yerlerine sadece aşı yaptırmış kişiler girebilecek.

Adadaki villalarda yüzlerce kişinin katılımı ile yapılan “korona partileri”ne ise 50 ila 200 bin Euro arasında değişen para cezaları öngörüldü.

İlk aşamada 26 Temmuz’a kadar uygulanması planlanan yeni yasaklar, Mikonos adasındaki eğlence yerlerinde yaşanan büyük izdihamın ardından COVID-19 vakalarında görülen artış üzerine gerekli görüldü. Üç hafta öncesine kadar günlük vakaların 10’u geçmediği Mikonos’da bu sayı son günlerde 400’e çıktı. Yasakların açıklanmasıyla birlikte Mikonos’da binlerce rezervasyon iptal edildi.

Yayına hazırlayan: Efsa Pural


Bu Makale 19.07.2021 - 11:18:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.