savasdas@turizmguncel.com

Yunanistan ve İngiltere 'yeşil pasaport' için masada

Yunanistan ve İngiltere 'yeşil pasaport' için masada
Yunanistan, tatilcilerin PCR testi olmaksızın aşı pasaportu ile ülkeye girebilmesi için İngiltere ile görüşme halinde olduğunu açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İsrail ile 'aşı pasaportu' anlaşması imzalayan Yunanistan'ın, benzer bir anlaşma için İngiltere ile de masada olduğu öğrenildi. Yunanistan, aşı olan İngilizlerin PCR testine ihtiyaç duymadan ülkede tatil yapmasının önünü açmaya çalışıyor.

BBC Radyo'ya konuşan Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, ''Konuyla ilgili ön görüşmeler yapıyoruz. Bir tür çözüme ulaşabileceğimizi umuyorum.'' dedi.

2021 sezonunda 'yarı normal' bir yaz beklediğini kaydeden Haris Theoharis, aşı pasaportunun Yunanistan ile İngiltere arasında seyahati kolaylaştırabileceğini ifade etti. Dijital aşı pasaportunun üç katmanlı güvenliğe sahip olduğunu ifade eden Yunan Bakan, aşı pasaportunun taklit edilmesinin PCR test sonucu belgelerine kıyasla çok daha zor olduğuna dikkat çekti.

İngiltere hükümetinden daha önce yapılan açıklamalarda, ülke içinde aşı pasaportu kullanımı reddedilmiş, ancak uluslararası seyahatlerde aşı pasaportu kullanılmasının mümkün olduğu belirtilerek yeşil ışık yakılmıştı.


Bu Makale 18.02.2021 - 21:59:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.