savasdas@turizmguncel.com

Viyana’da terör saldırısı 3 ölü çok sayıda yaralı var

Viyana’da terör saldırısı 3 ölü çok sayıda yaralı var
Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen terör saldırısında saldırganlardan biri dahil 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da yaşanan terör saldırıları bu sefer Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşandı. Sinagog yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda iki kişinin hayatını kaybettiği, saldırganlardan birinin ise polis tarafından öldürüldüğü bildirildi. Saldırıda biri polis 14 kişinin de yaralandığı ve yaralılardan 6’sının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

''Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, ''Avusturya uzun zamandır en zor günlerden birini yaşadı. Saldırganlardan birini ortadan kaldırmayı başardık, diğer hala kayıp. 1 Lütfen evde kalın. 2 Kent merkezinden uzak durun. 3 Yarın Viyana'da okullar kapalı olacak.'' dedi.

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ise, ''Şu anca ülkemizde zor günler yaşıyoruz. Özellikle bugün, bizim için hayatını tehlikeye atan emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum. Güvenlik güçlerimiz bu korkunç terör saldırısının faillerine karşı kararlı bir şekilde hareket etmeye devam edecek.'' ifadelerini kullandı.

Daha önce açıklama yapan Viyana polisi, merkez Seitenstettengasse'den başlamak üzere 6 farklı noktada silah sesleri geldiğini ve silahlı kişilerin bulunduğunu belirtmişti.


Bu Makale 03.11.2020 - 07:56:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.