Zekeriya Şen

Üretken yapay zekayı seyahat sektörüne dahil etmenin avantajları ve zorlukları

Üretken yapay zekayı seyahat sektörüne dahil etmenin avantajları ve zorlukları

Seyahat, yalnızca geziler oluşturmaktan veya müşterileri memnun etmekten daha fazlasıdır. Aynı zamanda yeni kültürler keşfetmek, yeni bakış açıları kazanmak ve kendinizi bir sonraki seviyeye taşımakla da ilgilidir. Bir seyahat tasarımcısı olarak, birçok profesyonelin günlerini masa başında turizm projeleri üzerinde çalışarak geçirdiğini fark ettim. Bununla birlikte, sadece küçük bir azınlık konfor alanlarının dışına çıkmakta ve yeni alanlara yönelmekte.

Seyahat sektörü sürekli gelişiyor ve teknoloji ile birleşiyor. Teknoloji, çevrimiçi uçuş ve otel rezervasyonu yapmaktan farklı güzergahları deneyimlemek için, sanal gerçekliği kullanmaya kadar seyahat etme şeklimizi değiştirdi. Yaratıcı beyinler olarak, çağın bir adım önünde olmak ve sektördeki en son teknolojik gelişmeleri benimsemek çok önemlidir.

Yapay zekânın (Artificial Intelligence -AI) yükselişi, seyahat endüstrisinde bir sonraki sınırdır. AI, seyahatlerimizi planlama ve deneyimleme şeklimizde devrim yaratabilir. Yapay zekâ ile her gezgin için önerileri kişiselleştirebilir, ihtiyaçlarını tahmin edebilir ve onlara sorunsuz bir seyahat deneyimi sunabiliriz.

Bu nedenle, hızlı tempolu ve sürekli gelişen seyahat ve teknoloji (Travel and Technology T&T) endüstrisi hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olmak çok önemlidir. En son endüstri trendleri ve gelişmelerden haberdar olmak, müşterilerimiz için gerçekten benzersiz ve yenilikçi seyahat deneyimleri yaratmak için teknolojiden yararlanmanın en iyi yollarına ilişkin incelikli bir anlayış geliştirmemize olanak tanır.

Yeni teknolojilerin ve dijital platformların ortaya çıkmasıyla birlikte, seyahat şirketleri artık müşterileriyle daha önce hayal bile edilemeyecek şekillerde etkileşim kurma fırsatına sahip. Bu yeni araçları ve teknolojileri benimsemek, seyahat hakkındaki düşüncelerimizi dönüştürmemize ve müşterilerimizi memnun eden ve onlara ilham veren sürükleyici deneyimler yaratmamıza olanak tanıyor.

Bununla birlikte, seyahat endüstrisinin kalbinin insan ilişkileri ve kişisel hizmet olduğunu unutmamak gerekir. Teknoloji, süreçleri kolaylaştırmamıza ve verimliliği artırmamıza yardımcı olsa da tüm seyahat deneyimi boyunca kişiselleştirilmiş öneriler, destek sunabilen bilgili ve deneyimli bir seyahat profesyonelinin değerinin yerini alamaz. En azından şimdilik…

Sonuç olarak, seyahat ve teknolojinin heyecan verici kesişimini benimsemek, seyahat endüstrisinde yenilik ve dönüşüm için sonsuz olasılıkların kilidini açar. Meraklı, uyarlanabilir ve olağanüstü hizmete bağlı kalarak, müşterilerimizin beklentilerini aşan unutulmaz seyahat deneyimleri yaratabiliriz.

Bunu başarmak için teknoloji, sanat, seyahat ve ulaşımdaki en son trendleri takip etmemiz ve müşterilerimiz için benzersiz deneyimler yaratmak için bunları birleştirmemiz gerekiyor. Ayrıca heyecanımızı her zaman korumalı ve bu bilinç içerisinde yeni sınırlarla ilerlemeliyiz. Seyahat bir noktada sürekli olmuş olabilir, ancak şimdi gelişiyor, yeni endüstrilerle birleşiyor, evlilikler yapıyor ve işte tam bu nedenden dolayı da seyahat profesyonellerinin bir adım önde olması gerekiyor. En son verileri okumalı, gözlemlemeli, tartmalı, kendi içinde onaylamalı ve bunları yaratıcı seyahatlerine dahil etmeli. Sektörün araçlarını kendi özelleştirilmiş şartlarımıza entegre etmeliyiz. Sadece bu tür açılımlarla müşterilerimize olağanüstü seyahat deneyimleri sunabiliriz.

Ancak yerinde oturup, kopyala-yapıştır, bol laf süslemeleri ile seyahat yapan turizmcilerin artık yerleri gitgide silikleşiyor. Çok kelam söylemektense, heyecanlı yaratım gerekiyor.

GAI (üretken yapay zekâ) hayatımızda giderek daha yaygın hale geliyor ve potansiyel olarak çalışma şeklimizde devrim yaratabilir. LaMDA ve ChatGPT gibi metin oluşturucular, Dall-E, Midjourney ve Stable Diffusion gibi görüntü oluşturucular, HeyGen, Synthesia gibi video oluşturucular ve Aiva gibi müzik oluşturucularla ilgi çekici ve yenilikçi içerik olasılıkları sonsuz bir evrilmeye doğru yöneliyor. Bu evrilmeyi geç kalmadan yakalamak çok önemli.

Ancak, herhangi bir güçlü araçta olduğu gibi, Üretken Yapay Zekâyı (GAI) sorumlu ve etik bir şekilde kullanmak esastır. Teknoloji ilerledikçe, seyahat tasarımcıları çağın ötesinde kalmalı ve bu araçları kendi avantajlarına göre kullanmalıdır. İnternet nasıl iletişim kurma ve iş yapma şeklimizde devrim yarattıysa, GAI çağı da kapımızda ve biz de onu kucaklamaya hazır olmalıyız.

Özetle, GAI artık teorik bir kavram değildir; zaten burada ve hızla ilerliyor. İlerlerken, hedeflerimize ulaşmak ve rekabette önde olmak için bu araçları sorumlu ve yaratıcı bir şekilde kullanmalıyız. Gözlerimizi olasılıklara açık tutalım ve geleceği kucaklayalım.

İnsanlarla kafasını karıştır! Gerçekten deneyimsel bir seyahat yaratmak için, müşterilerinizin seyahat cinini ateşleyecek çeşitli özellikleri birleştirmeyi düşünün. Öncelikle bunun için uygulamalı bir politika benimseyerek işe koyulun ve müşterilerinizi yalnızca onları gözlemlemek yerine çevreleriyle etkileşime girmeye teşvik edin. Ek olarak, müşterilerinizi neyin harekete geçirdiğini belirleyerek ve deneyimlerini ilgi alanlarına ve tercihlerine göre uyarlayarak kişisel alaka düzeyi oluşturmaya çalışın.

Katılım, unutulmaz bir deneyim yaratmak için çok önemlidir, bu nedenle müşterilerinizle etkileşim kurmanın yollarını arayın. Bu, seyahat programlarını oluşturmaya katkıda bulunmalarına izin vermekten, yerel halkla etkileşim fırsatları sunmaya kadar her şeyi içerebilir. Duygusal dokunuşlar da kalıcı bir izlenim yaratmada inanılmaz derecede etkili olabilir; nostalji duyguları uyandıran veya müşterilerinizi rahatlık alanlarından çıkaran unsurları dahil etmeyi amaçlayın.

Seyahat kreasyonlarınızın öne çıkmasını sağlamak için, benzersiz kokular veya tatlar gibi duyusal baharatları ve ayrıca müşterilerinizi tetikte tutacak sürprizleri tekliflerinize dahil ederek duyuları harekete geçirin. Cesur olun, risk alın ve müşterilerinizi konfor alanlarının dışına itin.

Tüm bu unsurları bir kere de birleştirmek bunaltıcı görünse de hepimizin yeni bir seyahat düzeyine doğru ilerlediğimizi unutmayın. Nasıl internet çağı insanları uyum sağlamaya zorladıysa, bizler de bu yeni deneyimsel seyahat çağına uyum sağlamalıyız. Bu adımları atarak, müşterilerinizin daha fazlasını istemesini sağlayacak, gerçekten unutulmaz seyahat deneyimleri yaratabilirsiniz.

GAI, deneyimleri ve seyahat sektörlerini önemli ölçüde geliştirebilen etkileyici bir araçtır. Pek çok araçla dolu, geniş ve sürekli gelişen bir alandır, ancak ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde dikkatli bir şekilde yönetilmesi gerekir. Başlangıçta bunaltıcı görünse de sizi yüceltecek, ayrıştıracak bir araç kutusunu dikkatlice seçebilirsiniz.

GAI'nin en önemli avantajlarından biri, sınırsız olanaklara kapı açmasıdır. Doğru araçlarla, özelleştirilmiş müşteri deneyimleri oluşturmak, seyahat hizmetlerini iyileştirmek ve operasyonları kolaylaştırmak için gücünden yararlanabilirsiniz. GAI'nin bir tekel veya mucizevi bir tedavi olmadığını anlamak önemlidir. Tam potansiyeline ulaşmak için makul yönetim gerektiren bir araçtır.

GAI'den en iyi şekilde yararlanmak için en son trendler, araçlar ve teknikler konusunda güncel kalmalısınız. Sektörel etkinliklere katılabilir, fikir liderlerini, etkileyicileri (influencer) takip edebilir ve ilgili yayınları okuyabilirsiniz. Bunu yapmanın, bu heyecan verici alandaki en son gelişmelerden yararlanmak için iyi bir konumda olmanızı sağlayacağını bilmenizi isterim.

GAI kişiliksiz görünebilir, ancak her geçen gün daha insansı hale geliyor. Bu insan benzeri oluşumlar sizlerin hassas yöneltmeleriyle, yapınızdaki doğal kimliğinize ve uzmanlığınıza sorunsuz bir şekilde entegre olabilir. Birçok seçenek karşısında bunalmış hissetmek yerine, artık çeşitli teknoloji şirketleri tarafından geliştirilen ve sayıları giderek artan GAI çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Birçok seyahat teknolojisi ve tur operatörü odaklı şirket, operatörlerin yapay zekânın yeni fırsatlarından yararlanmalarına yardımcı olacak araçlar da yaratıyor. Birçok kurum ve oluşumun zamanında İnternet'in potansiyelini kaçırdığını bildiğim için, kilit nokta bu eğilimden yararlanmaktır.

Başlangıcından beri AI kullanıyorum, zaman içerisinde daha gelişmiş ve sofistike teknolojiye doğru büyümesine tanık oldum. GAI, seyahat yaratıcıları ve tur operatörleri, etkinlikler ve kültürel cazibe merkezleri için kaynaklarını önemli ölçüde geliştirdi. Bu kaynaklar, çeşitli ilham verici ve eğitici içerikler sağlayarak sürekli olarak gelişmekte. Heyecan verici maceralardan, tiyatro deneyimlerine ve tematik yolculuklara kadar herkesin keyif alacağı bir şey mevcut. Önemli olan bunu akıllıca süzebilmek ve kendi menfaatleriniz için işinize entegre edebilmek.

Birçok seyahat şirketi artık gezi ve aktivite internet siteleri için ürün açıklama sayfalarını yeniden yazmak ve optimize etmek için; ChatGPT, Notion ve Bard teknolojisi gibi yapay zekâ destekli araçlar kullanıyor. Bu, gezginlere neler bekleyebileceklerini daha iyi anlamalarını sağlayan, daha ilgi çekici ve bilgilendirici sayfalarla sunuyor.

Ancak yapay zekânın seyahatteki geleceği bununla sınırlı değil. Yakında, gezginlerin yerel halkla iletişim kurmasını ve yabancı ülkelerde gezinmesini kolaylaştıran, GAI tarafından desteklenen eksiksiz çevrimiçi hizmetleri göreceğiz. GAI'nin yardımıyla, derecelendirmeler ve incelemeler daha da kritik hale gelecek ve gezginlere başkalarının deneyimlerine ilişkin değerli içgörüler sağlayacak.

Bazı teknoloji şirketleri, müşterileri için basit inceleme gönderilerini, hedef, dil ve yoğunluğa bağlı olarak ne kadar bahşiş verileceği konusunda öneriler içeren basit bir bahşiş verme yöntemi kılavuzlarını zaten kendi bünyelerine entegre etti. Bu sadece bir başlangıç, çünkü pek çok gezi rehberi, bir uygulamaya veya ek donanıma ihtiyaç duymadan misafirlerinin dijital ödeme yöntemlerinden bahşiş kabul etmelerini sağlayan teknolojiden şüphesiz fazlasıyla faydalanacak.

GAI'nin entegrasyonu, seyahatin geleceğini daha da basit ve kolay hale getirecek. Kişiselleştirilmiş deneyimler sunma, tekrarlanan görevleri otomatikleştirme ve değerli içgörüler sağlama becerisiyle, yapay zekânın önümüzdeki yıllarda seyahat endüstrisi üzerinde önemli bir etkisi olacağı kesin.

Bu aşamada bahsetmeden geçemeyeceğim önemli bir konu daha var. Çin, bir "sanal insan endüstrisi" geliştirme planını duyurdu ve teknoloji devi Baidu, müze gezi rehberleri de dahil olmak üzere şimdiden birkaç yapay zekâ çalışanı oluşturdu. Yapay zekânın bir zamanlar hayal bile edilemeyen yeni fırsatlar üreterek, istihdam alanında devrim yaratma potansiyeline sahip olduğu aşikâr. Bazıları yapay zekânın insan işçilerin yerini alacağından endişe duysa da gerçek şu ki, yapay zekânın insan yeteneklerini geliştirme, daha verimli ve üretken bir iş gücüne yol açma potansiyeli var. Bu teknolojiyi benimseyen ve iş modellerine entegre etmenin yollarını bulanlar, benimsemeyenlere karşı önemli bir rekabet avantajı elde edeceklerdir. Yenilikçi mi olacaksın yoksa geride kalma riskini mi alacaksın?

Üretken yapay zekânın ortaya çıkışı, seyahat şirketleri için özelleştirilmiş deneyimler sunma, müşteri hizmetlerini geliştirme ve operasyonel verimliliği optimize etme konusunda yeni beklentiler yarattı. Böylesi ses vererek gelen potansiyel muazzamdır ve biriyle başlamak için asla geç değildir. GAI, seyahat endüstrisinde devrim yaratarak şirketleri daha iyi müşteri hizmeti, kişiselleştirilmiş öneriler ve genel olarak gelişmiş bir seyahat deneyimi sunma konusunda güçlendirdi. Üretken yapay zekânın kullanıldığı bazı yöntemler şunlardır:

Sanal Seyahat Asistanları: Seyahat şirketleri, müşteri sorularına anında yanıt vermek ve kişiselleştirilmiş öneriler sağlamak için sohbet robotlarından ve sanal asistanlardan yararlanıyor. Bu asistanlar, bir gezginin tercihlerini ve geçmiş davranışlarını analiz ederek güzergahlar, etkinlikle, aktiviteler ve konaklama önerileri sunarak seyahat planlamasını daha verimli hale getirebilir. Chatbot pazarının 2024 yılına kadar 9,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor ve bu da sanal seyahat asistanlarına olan talebin arttığını gösteriyor.

Kişiselleştirilmiş Öneriler: GAI algoritmaları, kişiselleştirilmiş öneriler sağlamak için bir gezginin arama geçmişi, konumu ve tercihleri gibi büyük miktarda veriyi analiz eder. Expedia'nın Scratchpad özelliği, bir gezginin arama geçmişine dayalı olarak kişiselleştirilmiş öneriler sağlamak için makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. Bu özellik, kullanıcı katılımını artırdı ve daha fazla rezervasyonla sonuçlandı.

Dil Çevirisi: Yapay zekâ destekli üretken dil çeviri araçları, metinleri, konuşmaları ve hatta görüntüleri gerçek zamanlı olarak istenilen dile çevirerek gezginlerin yerel halkla iletişim kurmasını ve alışılmadık ortamlarda gezinmesini kolaylaştırır. Google Çeviri, dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcısı olan en popüler dil çeviri araçlarından biri olduğunun altını çizmekte fayda görüyorum.

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality): GAI destekli artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları, güzergahlara sanal geziler sağlayarak veya gerçek dünyadaki nesneler üzerine bilgi bindirerek müşteri deneyimini geliştirdi. Örneğin, Marriott International'ın "VRoom Hizmeti", konuklara sanal gerçeklik deneyimleri sunarak bir devrim yarattı.

Dolandırıcılık Tespiti (Fraud Detection): GAI algoritmaları, sahte rezervasyonlar veya kredi kartı dolandırıcılıkları gibi hileli işlemleri tespit ederek seyahat şirketlerinin müşterilerini korumalarına ve finansal kayıpları önlemelerine yardımcı olmakta. Örneğin, Booking.com, sahte rezervasyonları tespit etmek için makine öğrenimi algoritmaları kullanıyor ve geçen yıl 10 milyondan fazla sahte rezervasyonu önledi.

İşte en son yapay zekâ ve teknoloji gelişmelerini keşfetmek için üretken yapay zekâ üzerine iki site:

-futurepedia.io

-producthunt

İşte piyasada kullandığım ve keyif aldığım en iyi 40 üretken yapay zekâ aracını sizler ile paylaşmak isterim:

-10web.io: Birkaç temel soruyu yanıtlayın ve ardından 10Web, kopyası dahil olmak üzere 30 saniye içinde web sitenizi oluşturacaktır. Kullanıcılar daha sonra tasarımı doğrudan editör ekranından özelleştirebilir.

-12ft.io: Bir makale okumak istiyorsunuz ama ödeme duvarı var mı? URL'yi 12ft merdivene ekleyin ve erişim elde edin (ücretsiz). Neredeyse tüm ödeme duvarlı makalelerin kilidini açacaktır.

-altered.ai: Bu, bu listedeki en sevdiğim AI (Yapay Zekâ). Artık sesinizi herhangi bir özel sese dönüştürebilirsiniz.

-Artbreeder: Artbreeder tarafından geliştirilmiş bir görüntü oluşturma aracıdır. İnsanların, hayvanların ve nesnelerin görüntülerini oluşturabilir.

-AutoGPT: Bu uygulamaya artık bir görev verebilirsiniz. Bu AI ise bu görevi artık otonom olarak planlayabilir, yürütebilir, web'de gezinebilir ve görevleri tamamlamak için stratejileri gözden geçirebilir.

-Bard: Google AI'dan gelen, büyük bir metin ve kod veri kümesi üzerinde eğitilmiş önemli bir dil modelidir. Metin oluşturabilir, dilleri çevirebilir, yaratıcı içerik yazabilir ve sorularınızı yanıtlayabilir.

-Beautiful AI: Basit metin komutlarıyla saniyeler içinde muhteşem sunumlar oluşturun. Beautiful'in üretken sunumu, Al yazılımı, aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca şablon sunarak slayt destelerini kolaylaştırır.

-ChatGPT: OpenAI tarafından geliştirilmiş bir sohbet robotudur. Gerçekçi ve ilgi çekici konuşmalar oluşturma yeteneğiyle tanınan büyük bir dil modeli olan GPT-3.5 ve GPT-4 tarafından desteklenmektedir.

-ChatPDF: OpenAI tarafından geliştirilen bir chatbot. Kitaplar, araştırma makaleleri, kılavuzlar, denemeler, yasal sözleşmelerle ücretsiz ve oturum açmadan sohbet edin. İçerikleri hakkında tartışın.

-Cohere Generate: Cohere tarafından geliştirilen yeni nesil bir araçtır. Makaleler, blog gönderileri ve sosyal medya gönderileri dahil olmak üzere gerçekçi ve ilgi çekici metinler oluşturabilir.

-DALL-E 2: OpenAI tarafından geliştirilmiş bir görüntü oluşturma aracıdır. Metin açıklamalarından görüntüler üretebilir.

-Disco Diffusion: Disco Diffusion tarafından geliştirilmiş bir görüntü oluşturma aracıdır. Görsel olarak çekici ve benzersiz bir stile sahip görüntüler üretebilir.

-Durable: İşletmeniz için 30 saniyede bir web sitesi oluşturun. Gerçekten. Dünyanın en hızlı web sitesi oluşturucusudur (metin, resimler ve kopya içerir). Ancak bu nedense Türkiye’den erişime kapalı ancak VPN ile girebilirsiniz.

-GitHub Copilot: GitHub tarafından geliştirilmiş bir kod tamamlama aracıdır. Şu anda yazmakta olduğunuz koda dayalı olarak kod tamamlamak için AI kullanır.

-GOD Mod: Doğrudan tarayıcınızdan AutoGPT'yi (ChatGPT'nin ağabeyi) kullanın. İnternet erişimi olan bu AutoGPT, otomatik pilotta sizin için görevleri gerçekleştirebilir. Sadece ona bir hedef verin ve sihrin gerçekleşmesini izleyin.

-Heygen.com: Al resim üretimi gördünüz. Şimdi Al video oluşturma ile tanışın. HeyGen, Al ile projeleriniz için videoları 10 kat daha hızlı hazırlamak için en iyi platformdur.

-Huberman AI: Andrew Huberman, gezegendeki en popüler podcast'lerden birine sahiptir. Ancak 100'lerce bölümle, tüm sağlık ipuçlarını hatırlamak zor olabilir. Neyse ki, Huberman Al'a sorabilir ve saniyeler içinde cevabınızı alabilirsiniz.

-Huemint.com: Huemint bir renk paleti üreticisidir. Uygulama, markanız, internet siteniz veya grafikleriniz için benzersiz renk kombinasyonları oluşturmak üzere makine öğrenimini kullanır.

-Imagen: Google AI tarafından geliştirilen bir görüntü oluşturma aracıdır. Yüksek düzeyde ayrıntıyla görsel olarak çekici görüntüler üretebilir.

-Kaiber: Görüntülerden veya metin açıklamalarından büyüleyici görseller oluşturmak için tasarlanmış, Al destekli video oluşturma aracı.

-Koe.ai: İşlemcide 60 ms'ye kadar düşük gecikme süresiyle artık sesleri gerçek zamanlı olarak dönüştürebilen yapay zekâ destekli araç.

-Microsoft Designer: Canva'nın artık ciddi bir rekabeti var. Microsoft Designer ile bir anda harika tasarımlar ve görüntüler oluşturabilirsiniz.

-Midjourney: Midjourney tarafından geliştirilmiş bir görüntü oluşturma aracıdır. Görsel olarak çekici ve benzersiz bir stile sahip görüntüler üretebilir.

-Murf.ai: Metninizi insan sesine çevirin. Sadece birkaç saniye sürer. Her ihtiyaç için bir ses var (youtube videoları, sesli kitaplar, podcast'ler, twitter, vb...)

-namelix.com: Bir proje veya iş için yeni bir isim mi düşünmeniz gerekiyor? Namelix'teki anahtar kelimeleri yazmanız yeterlidir ve yüzlerce fikir ve logo elde edersiniz.

-Neural Style Transfer: Google AI tarafından geliştirilen bir görüntü oluşturma aracıdır. Bir görüntünün stilini başka bir görüntüye aktarabilir.

-NightCafe: NightCafe tarafından geliştirilen bir görüntü oluşturma aracıdır. Çeşitli farklı stiller kullanarak metin açıklamalarından görüntüler oluşturabilir.

-numerous.ai: Excel ve Google E-Tablolardaki yoğun işlerin üstesinden gelmek için Al yardımcısı.

-playgroundai.com: Ücretsiz yapay zekâ görüntüsü oluşturmak ister misiniz? Playground Al'ı kullanın. Sanat ve görüntüler oluşturmak için harika bir araçtır.

-Quillbot: Metni yeniden yazmanıza, düzenlemenize, dilbilgisi hatalarını ortadan kaldırmanıza, yazı tonunu değiştirmenize ve içeriği başka kelimelerle ifade etmenize ücretsiz olarak yardımcı olur.

-Rose Al: Verileri bulma, görselleştirme ve dönüştürme gibi sıkıcı bir süreç artık bir Google araması kadar basit. Sadece yazın ve size güzel veriler verecektir.

-runwayml.com: Görsellerden açılış sayfalarına kadar istediğiniz her şeyi oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü bir yapay zekâ aracı. Yapay zekâ destekli kendi videonuzu veya filminizi yapın. Sadece yazarak herhangi bir fikri gerçeğe dönüştürün.

-Scribe: Nasıl yapılır kılavuzları ve öğreticiler için ChatGPT. Çalışma saatlerinizi saniyelere indirerek herhangi bir işlem kesintisi için otomatik olarak adım adım kılavuzlar oluşturmak için Al'ı kullanın. Herkese internette herhangi bir şeyi nasıl yapacağını öğretin.

-superhuman.com: Hızlı e-posta yazmak ister misiniz? Bu, e-posta yazmak için inanılmaz derecede güçlü bir yapay zekâ aracıdır. Çarpıcı derecede hızlı ve basit görünümlü bir e-posta yazma ve gönderme aracıdır.

-Synthesia: Synthesia tarafından geliştirilmiş bir video oluşturma aracıdır. Konuşan, şarkı söyleyen veya rol yapan insanların videolarını oluşturabilir.

-Tldv.io: "çok uzun; izlemedim"in kısaltması (Too Long Didn’T View). Bu Al platformu, toplantı notlarınızı sizin yerinize alarak size zaman kazandırır. Strese gerek yok - tldv aramalarınızı otomatik olarak yazıya döker ve özetler.

-tweetmonk.com: İçeriği saniyeler içinde hassas bir şekilde yazmak ister misiniz? Şaşırtıcı derecede basit ve ayrıntılı konuları kısa sürede yazmanıza yardımcı olması için bu Al aracını kullanın.

-Uizard: Bu gerçekten akıllara durgunluk veren Al anlarından biri. Uizard, işlevsel maketler ve tasarımlar oluşturmanıza olanak tanır... Sadece çiziminizin bir resminden.

-useblackbox.io: Yalnızca metinle kod yazmak için şaşırtıcı derecede basit ve güçlü bir araç. Bir yorum yazın ve kodu saniyeler içinde önünüze alın.

-VQGAN+CLIP: OpenAI ve Google AI tarafından geliştirilmiş bir görüntü oluşturma aracıdır. Çeşitli farklı stiller kullanarak metin açıklamalarından görüntüler oluşturabilir.


Bu Makale 27.06.2023 - 10:18:19 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.