savasdas@turizmguncel.com

Uluslararası seyahatleri normale döndürebilecek araştırma

Uluslararası seyahatleri normale döndürebilecek araştırma
Yapılan geniş çaplı araştırma, tüm yolcuların negatif PCR testi ile uçağa binmesi durumunda bulaşı durumunun ihmal edilebilir seviyede olduğunu gösterdi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

ABD'de 10 bin hava yolu yolcuyla yapılan geniş çaplı araştırma, hava yolu şirketlerinin iddialarını doğruladı. Araştırma, tüm yolcuların negatif testle bindiği uçuşlarda koronaya yakalanma oranının oldukça düşük olduğunu gösterdi.

Delta Airlines, Mayo Clinic ve Georgia Sağlık Departmanı iş birliği ile yapılan araştırmaya göre, uçağa binen tüm yolcuların negatif PCR testi alması durumunda uçuş sırasında enfekte olma oranı çok düşük bir seviyeye iniyor.

Yapılan araştırmaya göre, uçağa binen tüm yolcuların PCR testinin negatif olması durumunda yolcuların koronaya yakalanma riski yüzde 0,1'den daha az. Ayrıca, ABD nüfusunda 1,1 olan pozitif çıkma oranının uçuşlarda yüzde 0,05 olduğu kaydedildi.

Verilerin simülasyon değil gerçek veriler olduğunu belirten Delta Airlines'ın sağlık koruma yetkilisi Henry Ting, bu araştırmadan yola çıkarak dünyadaki tüm hükümetlerin uluslararası seyahatleri yeniden başlatmak için karantina yerine aşı ve test merkezli bir seyahat modeli kurabileceğini ifade etti.


Bu Makale 15.09.2021 - 09:03:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hakkı demir - 15.09.2021 - 09:40

    Uluslararası seyahat yasağı mı var ki? Uçaklar gayet uçuyor. Daha ne olmasını bekliyorsunuz?

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.