savasdas@turizmguncel.com

Türkiye'den Ukraynalı turistlere 'balon' istisnası

Türkiye'den Ukraynalı turistlere 'balon' istisnası
Türkiye Otelciler Birliği, Kapadokya'da Ukraynalı turistelere 'balon' istisnası getirildiğini açıkladı.

Türkiye Otelciler Birliği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile yaptıkları görüşme sonrası Kapadokya'da Ukraynalı turistlere balon istisnası getirildiğini açıkladı. Açıklamada, sağlık ve hijyen koşullarına uygun olmak üzere, Ukraynalı turistlerin 22-25 Ağustos (Ukrayna'nın bağımsızlık günü) tarihlerinde balon gezilerine katılabileceği ifade edildi.

Söz konusu tarihlerde Ukraynalı turistlerde sıcak hava balonu turlarına yoğun talep gelmesi üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile iletişime geçtiklerini açıklayan TÜROB, ''Yoğun talebi Bakanlığa ileten TÜROB’un temasları sonucu, Bakanlık’tan sadece söz konusu tarihlerde geçerli olmak üzere Ukraynalı turist gruplarına şartlı balon izni çıktı. Balon turlarına, sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun olmak üzere ve kişi sayıları kısıtlı tutulmak şartıyla izin verilecek.'' açıklamasında bulundu.

Konuyla ilgili bilgi veren TÜROB Başkanı Müberra Eresin, pandemi sebebiyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Kapadokya bölgesindeki sıcak hava balon turlarının 1 Ekim 2020 tarihine kadar ertelendiğini hatırlattı. Başta Kapadokya ve Kayseri bölgelerimiz olmak üzere Ukraynalı turizmciler tarafından TÜROB’a çok sayıda talep ulaştığına dikkat çeken Eresin, şunları söyledi:

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nun her zaman için sektörümüze olan yakın ilgi ve desteğinden hareketle konuya ilişkin Sayın Bakanımız ile temasa geçtik. Gerekli önlemlerin alınarak Ukrayna Bağımsızlık Günü dönemiyle sınırlı kalmak üzere sıcak hava balon turlarının başlatılması için yetkili kurumlara talimatları neticesinde gerekli izinlerin sağlandığını memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz.''


Bu Makale 17.08.2020 - 10:56:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.