savasdas@turizmguncel.com

Türk otellerden Rusya pazarına büyük fiyat indirimi

Türk otellerden Rusya pazarına büyük fiyat indirimi

TUI Rusya CEO'su Taras Demura, Türkiye'de faaliyet gösteren her kategorideki otelin Rusya pazarında fiyatları yüzde 20 düşürdüğünü açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

1,2 milyon Rus Türkiye’ye gider 350 binini biz taşırız

TUI Rusya CEO'su Taras Demura, Türkiye'deki otellerin Rusya pazarında yüzde 20-25 fiyat indirimine gittiğini söyledi. Sezonun kalan bölümünde Rusya'dan Türkiye'ye gelebilecek turist sayısı ile ilgili de tahminde bulunan Taras Demura, ''Kasım sonuna kadar 1,2 milyon Rus turist Türkiye'ye gider. Bu sayının 350-400 binini TUI Rusya taşır'' dedi.

Otellerin yüzde 40’ı açık

Şu anda Türkiye'deki otellerin yüzde 40'ının açık olduğunu belirten Taras Demura, ''Rusya pazarın verilen fiyatlar pazar ortalamasının yüzde 20-25 düşürüldü. Ağustos ayı fiyatları geçtiğimiz yılın haziran ayı seviyesinde. 650 dolar olan ortalama fiyat 500-560 dolara geriledi.'' ifadelerini kullandı.

Yüzde 30 erteleme, yüzde 70 yeni rezervasyon

Satışların yüzde 30'unun pandemi nedeniyle ertelenen, yüzde 70'inin ise yeni rezervasyon olduğuna işaret eden TUI Rusya CEO'su Taras Demura, ''TUI'nin ağustos ytının son haftasına kadarki tüm uçakları satıldı.


Bu Makale 14.08.2020 - 09:35:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • 99999 - 14.08.2020 - 08:29

    Çapulcuları doldurun.Turizimi ucuza satın .Kaliteli misafir gelmesin.Çalişanlar köle ya sizin sayanizde Türkiye ucuz bir yer oldu.Kalite satmayın sadece herşey dahil yapın.Yapınki gelenler otelden çıkmasın.1990 dan buyana yapılan herşey dahil konsepi yanliş.Bu sistemi Türkiye ye getirenler inşallah allah katında hesap sorsun.Yunanlılar kadar olamadınız kıç kadar yerleri var bizden pahalı.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.