savasdas@turizmguncel.com

Turizmciler 2021 sezonunda Almanya pazarından umutlu

Turizmciler 2021 sezonunda Almanya pazarından umutlu
Türkiye; güvenli turizm konsepti, güçlü pazarlama ve cazip fiyatlarla 2021 yılında Almanya pazarında geri dönüş yaşanacağını umut ediyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Bentour ile SunExpress tarafından düzenlenen panele katılanlar, 2021 sezonunda Almanya pazarında bir geri dönüş yaşanacağını umut ediyor.

Deniz Uğur: 2,5 milyon Alman ağırlarız

Bentour CEO'su Deniz Uğur, 2021 sezonunda Almanya pazarında 2019 yılında elde edilen rakamların en az yarısına ulaşılacağını belirtti. Yakında yapılmaya başlanacak Covid-19 aşısının turizm sektörünün geri dönüşünde hayati rol oynayacağını kaydeden Deniz Uğur, 2019 yılında 5 milyon Alman turist ağırlayan Türkiye'nin 2021 yılında bu rakamın yüzde 50'sine (2,5 milyon) ulaşacağı konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Peter Glade: Hedef 2019’un yüzde 70’ine ulaşmak

SunExpress Ticaret Müdürü Peter Glade ise, 2020 yılında şirketin 2019'daki kapasitesinin yüzde 30'una ulaşacağını açıkladı. SunExpress'in pandemi döneminde uçuşlarını durdurmadığını kaydeden Glade, şirketin uçtuğu hatlarda masraflarını karşıladığını söyledi.

SunExpress'in 2021 yılında 2019'daki kapasitesinin yüzde 70'ine ulaşmayı planladığını belirten Peter Glade, ''İlk çeyrekte herhangi bir artış beklemiyorum. ancak Paskalya döneminde bir sıçrama olursa yaz sezonu da iyi olacak. Glade, 2021 yılında fiyatları düşüreceklerini de sözlerine ekledi.

Fulya Fatma Durgut: Pandemide bile bir milyon Alman ağırladık

Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği'nin turizm sorumlusu Fulya Fatma Durgut da, pandemi döneminde bile 1 milyondan fazla Alman'ın Türkiye'yi ziyaret ettiğini açıkladı. 2020 yılının çok iyi başladığını hatırlatan Durgut, ancak pandemi nedeniyle seyahatlerin 3 aya sıkıştığını kaydetti. Durgut, Türkiye'ye seyahat edenlerin mümkün olduğunca kendini güvende hissettiği 'güvenli turizm sertifikasının' 2021 yılından itibaren 30 ve üstü tüm otellerde zorunlu olacağını da hatırlattı.

Songül Göktaş-Rosati: Her halukarda son dakika yılı olacak

Bentour-Almanya Müdürü Songül Göktaş-Rosati ise, Türkiye'deki otellerin 2021 yılında fiyatları sabit tutacağını söyledi. Tatilin değerinin fiyata yansıması gerektiğine dikkat çeken Rosati, ''Bazı oteller renovasyona ve güvenli turizm sertifikasına yatırım yaptığı için fiyatları fiyatları arttırdılar. Ancak rekabet durumu göz önüne alındığında, bu artışın devam edip etmeyeceği belirsiz. Her halukarda son dakika ağırlıklı bir yıl olacağını biliyoruz.'' diye konuştu.


Bu Makale 17.12.2020 - 12:05:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hasan Dirik - 17.12.2020 - 02:32

    Tek dogru Songul Hanimin soyledigi LM

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.