savasdas@turizmguncel.com

Turizm Meclisi TV yayında: Rusya pazarıyla ilgili çarpıcı yorumlar

Turizm Meclisi TV yayında: Rusya pazarıyla ilgili çarpıcı yorumlar

Türkiye’nin önde gelen 4 turizm portalının kolektif girişimiyle hayata geçen Turizm Meclisi TV, yayın hayatına başladı. Kanalın ilk yayını ‘Turizm Arenası’nda Rusya pazarında yaşanan kriz ele alındı.

TurizmGüncel, TurizmAjansı, TourismToday ve TurizmAktüel’in ortak girişimiyle hayata geçen Turizm Meclisi TV yayın hayatına başladı. Kanalın ilk yayını olan ‘Turizm Arenası’ programında, Rusya pazarında yaşanan kriz ele alındı.

Tourism Today Yayın Yönetmeni Haluk Özsevim moderatörlüğünde yapılan programa TurizmGüncel Haber Koordinatörü Savaş Daş, Turizm Aktüel Yayın Yönetmeni Hasan Arslan ve Turizm Ajansı yazarı Yılmaz Keleş katıldı.

Turizm Meclisi TV sektörün sesi olacak

Programa Turizm Meclisi TV’yi tanıtarak başlayan Haluk Sevim, kanalın turizm sektörünün sesi olma iddiası taşıdığını söyledi. Haftada bir yayınlanacak Turizm Arenası programının yanında sektörün önde gelen isimlerinin de yayınlarda konuk edileceğini kaydeden Özsevim, TurizmMeclisi TV’nin sosyal medya hesaplarını takip etme çağrısı yaptı.

‘’Neden siyasi, çözüm de siyasi olacak’’

Programın tüm katılımcıları Rusya’nın uçuş yasağı getirme nedeninin epidemiyolojik değil siyasi olduğu konusunda ortaklaşırken, çözümün de siyasi olacağına dikkat çekti. Haluk Özsevim iki ülke arasındaki sorunların diyalog yoluyla çözüme kavuşması gerektiğini belirtirken, Savaş Daş Rusya pazarında yaşanan krize orantılı olarak sektörün desteklenmesi gerektiğini, aksi taktirde kaybın büyük olacağını ifade etti. Hasan Arslan ise Rusya ile Türkiye arasında uçuşların askıya alınmasının ardından Mısır’ın harekete geçtiğini belirtti. Rusya’dan Mısır’a haftada 100 civarı uçuş yapılmasının planlandığını kaydeden Arslan, Rusya’nın uçuş kararının tamamen siyasi olduğunu kaydetti. Yılmaz Keleş ise, Bakanlığın Rusya krizini sektöre ve kamuoyuna açık bir şekilde anlatma, geçen yılki gibi ‘bugün yarın açılacak’ şeklinde toto’ oynanmaması gerektiğini söyledi.

Turizm Meclisi


Bu Makale 27.04.2021 - 10:30:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Samet çetin - 29.04.2021 - 02:56

  Biride çıkıp demiyor turizm işçileri ne yapacak heryer kapalı alanyada %90 iş kapısı oteller turizm bu turizm işçileri ne yiyecek ne içecek

 • vatandas - 28.04.2021 - 11:05

  Şenol Ünal senin dedigin gibi Beton Turistin gelmesine engel olsaydi, Dubai´ye bir tane bile Turist gitmiyor olurdu. Zira Dubai beton degil betonun hammadesi.

 • Yusuf Atıcı - 28.04.2021 - 10:34

  Ne Rusdan ne Arap’tan dost olur.. daha kaliteli ülkeler ile anlaşma yapılmalı ve daha kaliteli işletmeler yapılmalı

 • Şenol Ünal - 27.04.2021 - 10:23

  Türk turizmi sadece Rus pazarına bağlı olmamalı .Ülkemize en çok gelen turist Ruslar . Bu çok yanlış sebebi çok açık bizim bir turizm politikamız yok diğer sektörlerde olduğu gibi . Habire beton yığını oteller yapıyoruz koylarımızı sahillerimizi 100 dolarlık turistler için mi yok ediyoruz . Bence turizmde kuculmeli ve kaliteyi artirmaliyiz. Herkes gelmesin benim ülkeme parası olan gelsin .

 • otelci - 27.04.2021 - 05:43

  selam arkadaşlar radikal kararlar dediğiniz kredi ötelemeleri ise sağolsun vakıfbanktan almış olduğumuz kredi 3 ay ötelendiği takdirde yeni faiz puanlaması ile belli bir artış olmaktadır . örneğin 50.000 aylık ödememiz 3 ay ötelendiğinde 56.000 tl ödeme planı ile karşılaşıyoruz bu ötelememi itelememi ?

 • Turan Sevgi - 27.04.2021 - 11:11

  Türkiye artik bu Krimi unutmali Rusya hicbir zaman geri vermez zaaten Krim herzaman Rusyanin idi ve oyle kalcak da.Siyasetciler ne Ukraina yi ne Rusya yi kusturmemke icin tarafsizligini sessizligini korumalidir.Cunki ikisi de komsumuzdur hatta ve hatta onlar slav kokenli olarak daha iyi anlasacagini dusunuyorum.Biraz zaman lazim bu yankiler raralara comak sokmayi iyi bildikleri icin iki kardes ulkeyi biri birine katti bakiniz o yuzden amerika ile degil komsularla iyi gecinmek yayarlidir.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.