savasdas@turizmguncel.com

TUI'ye göre turizm ne zaman kriz öncesine döner?

TUI'ye göre turizm ne zaman kriz öncesine döner?

TUI'nın CEO'su Fritz Joussen, turizm sektörünün ne zaman kriz öncesine dönebileceğine ilişkin öngörüsünü açıkladı. Joussen, borçların ödenmesi için varlık satışına gidilmesi konusunda ise daha açık konuştu: Dışlayamayız, Dışlamamalıyız...’’

TurizmGüncel - Dış Haberler

Dünyanın en büyük seyahat grubu TUI'nin CEO'su Fritz Joussen, turizm sektörünün 2022 yılında pandemi öncesindeki seviyeye dönmesini beklediğini açıkladı.

‘’Şirketin bazı bölümlerini satmayı dışlayamayız’’

TUI'nin yoluna devam edebilmesi noktasında hiçbir alternatifi dışlamadığını kaydeden Joussen, ''Ek krediler dahil, hiçbir seçeneği dışlayamayız., dışlamamalıyız. Şu anda sermaye artırma veya şirketin bazı bölümlerini satma seçeneklerini dışlayamayız.' dedi.

‘’Yatırımcıların ilgisini çekecek otellerimiz ve gayrimenkullerimiz var’’

Bu hafta çıkan haberlerde Alman devlet bankası KfW'den 1,8 milyar euro kredi almak için görüşme yürüttüğü (daha önce de 3 milyar euro kredi almıştı) belirtilen TUI'nin CEO'su Fritz Joussen, ''TUI'nin yatırımcıların ilgisini çekecek otelleri ve gayrimenkulleri var. Bu varlıkların bir kısmı emlak fonlarının bir parçası olabilir ve bu şekilde gizli rezervlerimizi arttırabilir. Ancak varlık satışı konusunda acele etmeyeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

‘’Sektör 2022 yılında kriz öncesine döner’’

Aşının piyasaya çıkmasıyla turizm sektörünün hızlıca toparlanacağına inandığını kaydeden Fritz Joussen, ''Her şey rağmen 2021, rezervasyonların güçlü olduğu bir geçiş senesi olacak. 2022 yılında ise sektör kriz Covid öncesi seviyeye ulaşacak.'' ifadelerini kullandı.


Bu Makale 13.11.2020 - 15:06:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.