savasdas@turizmguncel.com

TUI ve EasyJet sezon için Jet2'dan farklı karar aldı

TUI ve EasyJet sezon için Jet2'dan farklı karar aldı
İngiliz hükümetinin seyahatlerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir perspektif sunmaması sonrası tur operatörleri farklı pozisyon aldı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz hükümetinin yurt dışı seyahatlerin ne zaman başlayacağı konusunda net bir yol haritası sunmaması sonrası açıklama yapan Jet2, 24 Haziran'a kadarki tüm tatil ve uçuş programını iptal ettiğini duyurmuştu. TUI ise operasyonları iptal etmek yerine, temmuz sonuna kadarki rezervasyonlara ücretsiz değişiklik ve erteleme hakkı getirmişti.

Öte taraftan TUI ve EasyJet, sezonu 17 Mayıs'ta başlatma planlarına (İngiltere'de uluslararası seyahatlerin başlayabileceği en erken tarih), bağlı olduklarını açıkladılar. TUI Sözcüsü, ''Sezonu başlatma tarihimizi geri alma planımız yok. Kesinlik sağlamak isteyen müşterilerimize değişiklik imkanı sağlayarak maksimum esneklik sunduk. Ancak müşterilerin büyük çoğunluğu 17 Mayıs'ta tatile gidebilme konusunda umutlu.'' dedi.

TUI'nin ardından EasyJet Holidays de 17 Mayıs'ta misafirlerini tatile götürmeyi umut ettiğini açıkladı. EasyJet Holidays Sözcüsü, ''Rezervasyonu bulunan misafirlerimize email göndererek seyahate 28 gün kalana kadar kesintisiz iptal hakları olduğunu ve diğer haklarını hatırlattık.'' dedi.


Bu Makale 13.04.2021 - 16:07:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.