savasdas@turizmguncel.com

TUI Rusya Yunanistan'a 300 bin turist götürmeyi hedefliyor

TUI Rusya Yunanistan'a 300 bin turist götürmeyi hedefliyor
TUI Rusya, 14 Mayıs'a sezonu açmayı planlayan Yunanistan'a 300 bin turist göndermeyi hedeflediğini açıkladı

TurizmGüncel - Dış Haberler

Yunanistan 14 Mayıs'tan itibaren turizmi tam teşekküllü olarak yeniden açmayı planlıyor. Rusya'nın yüksek vaka sayılarını gerekçe göstererek Türkiye'ye dönük uçuşları 1 Haziran'a kadar askıya almasının ardından harekete geçen Yunanistan, Rus turistleri güvenle ağırlamaya hazır olduğunu açıklamıştı. Bu amaçla Yunan Turizm Bakanı Harry Theoharis Rusya'ya bir resmi ziyarette bulunmuştu.

Bakan Theoharis, Rusya ile Yunanistan arasında sadece tarifeli değil, tarifesiz (charter) uçuşları da yeniden tesis etme planları olduğunu açıkladı.

Moskova, Kazan, Rostov ve Yekaterinburg’dan charter uçuş

Türkiye'ye uçuş yasağı getirilmesini takiben Yunan Bakanın yaptığı Rusya ziyareti, bu ülkeyi Rusya turizm pazarında daha fazla konuşulur hale getirdi. TUI CEO'su Taras Demura, Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis ile yaptığı toplantıda, işlerin yolunda gitmesi durumunda Moskova ve Yekaterinburg'dan Girit'e, Moskova, Kazan ve Rostov-on-Don'dan ise Korfu'ya charter uçuş başlatacaklarını söyledi. Demura, Atina, Halkidiki yarımadası, Mora, Zakynthos ve Santorini'ye ise tarifeli uçuşlarla turist göndereceklerini kaydetti.

Hedef 300 bin turist

Rusya ile Yunanistan arasında uçuşların 14 Mayıs'ta başlaması durumunda TUI'nin Yunan tatil beldelerine 300 bin turist götüreceğini belirten Taras Demura, Yunanistan destinasyonunun açılmasının turist akışındaki dağılıma yardımcı alacağını ifade etti.


Bu Makale 17.04.2021 - 09:22:21 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Feza Postalcı Akay - 18.04.2021 - 03:16

    Ne güzel biz oturup sorumlu olmadığımız birçok şey için kayıp yaşayalım. Tek bir konuda başarı görsem valla alkışkıyacam

  • Can - 18.04.2021 - 11:07

    Bu gidisle Butun sezon Yunana Turist gidecek gosteriyor.Oyun icinde oyun yani

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.