savasdas@turizmguncel.com

TGA’nın İstanbul tanıtım filmine gelen eleştiriler

TGA’nın İstanbul tanıtım filmine gelen eleştiriler
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı :(TGA) tarafından hazırlanan İstanbul tanıtım filmine sosyal medyada çok sayıda eleştiri geldi.

TGA’nın hazırladığı İstanbul tanıtım filmi, kentin gerçekliğinden kopuk olduğu gerekçesiyle çok sayıda eleştiri aldı. Milli Gazete ise filmi, rakı masası ve şarap bulunduğu için eleştirdi.

Sosyal medyada yapılan eleştirilerde filmin gerçek İstanbul’u yansıtmadığı noktasında fikir birliği olduğu görülüyor. ‘Filmde mültecilere neden yer vermediniz’ şeklinde alaycı yorumların yanında, Türkiye’ye muhafazakar bir yaşam tarzını dayatan iktidar partisinin, söz konusu turizm olunca seküler yaşam tarzını pazarladığı eleştirileri de yer aldı.

Milli Gazete’den içki tepkisi

Saadet Partisi’ne yakınlığı ile bilinen Milli Gazete ise “AKP sonunda bunu da yaptı! Kültür Bakanlığı'ndan alkol skandalı” başlığıyla verdiği ‘haberde’, “Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY'nin yurt dışında yayınlanmak üzere hazırladığı reklam filmi tepki çekti. Youtube'da da yayınlanan reklam filminde dini değerlerimiz hiçe sayılarak haram olan rakı ve şarap görüntüleri ile ülkemiz tanıtılmak istendi. Daha önce açılan şarap fabrikaları ile övünen AK Parti'nin son gerçekleştirdiği skandal 'bu kadarına da pes' dedirtti. Reklam filmi Youtube'da A delicious day in "İstanbul | Go Türkiye" başlığı ile yayınlandı.” ifadeleri kullanıldı.

Sosyal medyada filme yapılan binlerce yorumdan bazıları şunlar:


Bu Makale 28.07.2021 - 10:06:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.