savasdas@turizmguncel.com

SunExpress Beyrut, Tel Aviv ve Kiev’den İzmir’e uçuş başlatacak

SunExpress Beyrut, Tel Aviv ve Kiev’den İzmir’e uçuş başlatacak
SunExpress’in 2021 yaz sezonunda Lübnan’ın başkenti Beyrut, İsrail’in başkenti Tel Aviv ve Ukrayna’nın başkenti Kiev’den İzmir’e uçuş başlatacağı belirtildi.


Sun Express’in Beyrut, Tel Aviv ve Kiev’e doğrudan uçuş başlatacağı belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, ‘’Turizm, ticaret, ihracat-ithalat yönünden kentin ekonomik yapısına destek olacak bir faaliyet. Doğrudan uçuşlar artırılmalıdır. Hem yurtdışındaki merkezlerin sayısı hem de doğrudan uçuş yapan firmaların sayısı artırılmalıdır’ dedi.

Doğrudan uçuşlarla turistin kent merkezine daha fazla gireceğini kaydeden Bülent Tercan, ‘’Tur şirketleri ile Adnan Menderes’e gelen turist, kent merkezine hiç girmeden doğrudan Pamukkale, Bodrum, Marmaris gibi turizm merkezlerine gidiyor. Bunun bir nedeni de doğrudan uçuş merkezinin İstanbul olması, İzmir’in bir aktarma noktası olarak hizmet vermesinden doğuyor. Sun Express 2006 yılında İzmir Adnan Menderes Havalimanını kendine hub yaptı ve o tarihten beri yaptığı yurtdışı direk uçuşlar ile İzmir turizmine hizmet ediyor. İzmir’den yurt dışında en fazla destinasyona uçan havayolu olan Sun Express uçtuğu nokta sayısını her geçen gün artırıyor. Bu çalışmaları İzmir turizmine olumlu yansıyor.” dedi.


Bu Makale 20.11.2020 - 11:23:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.