Svs Das

Sınır kapatmaları ve seyahat kısıtlamaları yeniden başladı

Sınır kapatmaları ve seyahat kısıtlamaları yeniden başladı
Koronavirüsün yeni varyantı nedeniyle sınırlar kapanmaya ve seyahat kısıtlamaları gelmeye başladı.

TurizmGüncel

Koronavirüsün yeni varyantı Omikron dünya genelinde yeni bir panik dalgasını da beraberinde getirdi. Aralarında Türkiye'nin de yer aldığı çok sayıda ülke Botsvana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Mozambik, Namibya ve Zimbabve'ye seyahat kısıtlaması getirdi. Bu ülkelere Avrupa Birliği düzeyinde de seyahat kısıtlaması getirildi.

Güney Afrika'daki Türkler tahliye edildi

Türkiye'nin Botsvana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Mozambik, Namibya ve Zimbabve'ye getirdiği seyahat kısıtlaması nedeniyle uçuşlar durdurulmuştu. Güney Afrika'da bulunan 71 Türk vatandaşı Türk Hava Yolları'nın tahliye uçuşuyla yurda getirildi. Yurda getirilen vatandaşlar karantinaya alındı.

İsrail sınırlarını kapattı

Öte yandan İsrail, Omikron varyantının ülkede yayılmasını engellemek amacıyla sınırlarını yabancılara kapattı. İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ülke sınırlarını 14 gün boyunca kapatacaklarını ve yeni varyanta karşı bu kadar sert önlem alan ilk ülke olacaklarını açıkladı.

Japonya'dan da sınır kapatma kararı

Omicron varyantı nedeniyle sınırlarını kapatan bir diğer ülke de Japonya oldu. Japonya Başbakanı Fumio Kishida, düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19'un yeni varyantına karşı sınır tedbirlerini sıkı şekilde uygulayacaklarını belirterek 30 Kasım’dan itibaren ülkeye yabancıların girişinin yasaklanacağını duyurdu.


Bu Makale 29.11.2021 - 08:35:15 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.