savasdas@turizmguncel.com

Rusya’da yurt içi tatiller rekor seviyeye ulaştı

Rusya’da yurt içi tatiller rekor seviyeye ulaştı
Salgın kısıtlamaları ve fiyat nedeniyle, Rusya’da yaz tatiline çıkanların yüzde 95’inin ülke içini tercih ettiği belirtildi.

Yaz tatili yapan Rusya vatandaşlarının yalnızca yüzde 5’i bu sene yurt dışını tercih etti. TürkRus’un Tutu.ru’dan aktardığı verilere göre, bu yaz tatile çıkan Rusya vatandaşlarının yüzde 95’i yurt içi sahillerine gitti. Rusya içinde tatilin daha ucuz olması ve salgın kısıtlamaları nedeniyle çoğu kişinin yurt içinde tatil yapmayı tercih ettiği belirtiliyor.

En popüler yurt içi destinasyonlarının başında yine Moskova ve Simferopol geliyor. Bu kentleri Soçi ve St.Petersburg takip ediyor.

Aviasales sitesi PR Müdürü Yanis Dzenis, yazın ülke içinde uçak biletlerinin yüzde 70’inin Moskova, St.Petersburg ve Karadeniz sahillerine satıldığı bilgisini verdi. Dzenis, yurt dışında tatil fiyatlarının Rusya'ya göre ortalama yüzde 10-15 pahalı olduğunu aktardı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze ise önümüzdeki yılbaşı ve Noel tatilleri için Rusya’da tur paketi satışlarının çok düşük olduğunu, turistlerin olası yeni salgın kısıtlamalarından çekindiklerini ifade etti.


Bu Makale 01.09.2021 - 11:50:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.