savasdas@turizmguncel.com

Rusya’da Türkiye tatili fiyatları dipte

Rusya’da Türkiye tatili fiyatları dipte
Son dakika sıcak turların yeniden rağbet görmeye başladığı Rusya’da, Türkiye’deki üst sınıf otellere iki kişi 2 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla tatil satıldığı belirtiliyor.

Rusya’da son bir haftalık verilere göre, Rus turistlerin en çok tercih ettiği 5 ülkenin başında Türkiye’nin geldiği belirtiliyor.

Ultra her şey dahil 5 yıldızlı oteller

TUI Rusya yetkilileri iki kişilik Türkiye tur fiyatlarının 22 bin ruble, yani 2 bin 500 TL'ye kadar düştüğünü belirtiyor. TürkRus’un İzvestiya’dan aktardığı haberde, "Bunlar, sahilden geride, iki veya üç yıldızlı oteller de değil, 'ultra her şey dahil' beş yıldızlı oteller. Dalaman'a 22 bin rubleden, Antalya Mahmutlar'a 36 bin rubleye bir haftalık tur almak mümkün" denildi.

Alanya tatilinin başlangıç fiyatı 35 bin rubleden 29 bin rubleye düştü

Haberin devamında, Intourist şirketine dayanarak, Alanya'da iki kişilik, bir haftalık tur paketinin 35 bin rubleden 29 bin rubleye düştüğü belirtildi.

Kıbırs Rum kesiminde ise iki yıldızlı, sadece konaklamanın 72 bin rubleden 58 bin rubleye düştüğü kaydedildi.

Turistlerin Türkiye'den sonra en çok tercih ettiği ülkeler Yunanistan, Güney Kıbrıs, Mısır ve Maldivler.

Uçak bileti rezervasyon servisi Aviasales yetkilileri de Türkiye satışlarında yüzde 49'luk bir artış gözlemlediğini, bir diğer popüler destinasyonun da Yunanistan olduğunu ifade etti.

Türkiye ve Yunanistan'a yöneldiler

İzvestiya, Kırım ve Soçi'yi etkisi altına alan doğal felaketlerin yanı sıra Krasnodar Krayı'nın turistlere getirdiği aşı olma mecburiyetinin Rus turisti Türkiye ve Yunanistan'a yönelttiğini yazıyor.

Habere göre, en ucuz uçak biletleri de Türkiye yönünde. Türkiye: 15 bin 600 ruble, Yunanistan: 23 bin ruble, Güney Kıbrıs: 18 bin 900 ruble, Mısır: 29 bin 900 ruble ve Maldivler: 35 bin ruble.

TUI Rusya yetkilileri de Türkiye'nin gelişmiş otel altyapısı ve yakın tarihli turlarda bile oldukça ucuz turlar sunabilmesi sayesinde rakiplerinin önüne geçtiğine dikkat çekiyor.


Bu Makale 10.07.2021 - 21:59:48 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Seda - 11.07.2021 - 12:57

    Ruble fiyatlarını Türk lirasi verseydiniz iyi olurdu.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.