savasdas@turizmguncel.com

Rusya'da Mısır destinasyonu için 'tekel' endişesi

Rusya'da Mısır destinasyonu için 'tekel' endişesi
Rusya'nın başkenti Moskova'dan Mısır'ın resort bölgelerine ilk etapta haftada 10 uçuş yapılmasına izin verildi. Ancak bu uçuşları sadece bir hava yolu şirketi yapabilecek.

TurizmGüncel - Dış haberler

Rusya'nın Mısır'a dönük uçuş yasağını kaldırmasının ardından, Mısır'ın resort bölgelerindeki epidemiyolojik durumu yerinde gözlemlemek için bu ülkeye gitti.

Rusya otoriteleri, ilk etapta başkent Moskova'dan Mısır'ın turizm bölgeleri Hurghada ve Şarm El Şeyh'e haftada 5'er uçuş yapılmasına izin vermişti.

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin web sitesinde yayınlanan haberde, söz konusu iznin sadece Aeroflot bünyesindeki hava yolu şirketlerinden Rossiya'ya verildiği belirtildi.

Rossiaya'nın filosunda 9 tane Boeing-747 olduğu belirtilen haberde, 500 koltuklu bu uçaklar sayesinde Mısır'a beklenenin üzerinde yolcu taşınabileceği ifade edildi. Haberdeki bilgiye göre, bu uçuşlarla Rusya'dan Mısır'a haftada 5 bin yolcu götürülebilecek.

Öte taraftan ülkedeki tur operatörlerinin bu durumdan rahatsız olduğuna dikkat çekildi. Ülkenin önde gelen tur operatörlerinden birinin temsilcisi, "Tek taraflı olarak alınmış bu karar piyasa tarafından endişeyle karşılandı. Bu durumda, ülkedeki hava yolu şirketlerinden biri Mısır resort destinasyonunda monopol olabilir.'' dedi.


Bu Makale 28.07.2021 - 15:25:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.