savasdas@turizmguncel.com

Rusya'da kapanan seyahat şirketlerinin sayısı artıyor

Rusya'da kapanan seyahat şirketlerinin sayısı artıyor
Koronavirüs salgını nedeniyle Rusya’da çok sayıda seyahat şirketinin kapıya kilit vurduğu belirtiliyor.

Rusya'da krizin en büyük darbeyi yurt dışı tatili satan şirketlere vurduğu belirtilirken, nüfusu 1 milyonun üzerindeki şehirlerden internet üzerinden hizmet veremeyen her 20 tur şirketinden birinin kapıya kilit vurduğu ifade edildi.

TürkRus'un Kommersant gazetesinden aktardığı habere göre, kapanan işletmelerin ardından firma sayısı 7 bin 300'lere indi. En büyük kayıp ise yüzde 11'lik daralmayla Moskova'da yaşandı.

Gerçek kayıplar yüzde 30-40'lara çıkabilir

Gazeteye konuşan sektörel analistlere göre, daralmanın gerçek boyutları ancak firmaların yeniden açılma sürecinin tamamlanmasından sonra belli olacak. Buna göre, gerçek kayıplar yüzde 30-40'a kadar çıkabilir. Bütün analistler krizden çıkış için ilk adımın uçuş yasağı nedeniyle kapalı olan destinasyonların açılması olduğunda hemfikir.

Yurt içi çalışanlar nispeten daha iyi durumda

Haberde, büyük şehirlerin dışında, federal bölgelerde faaliyet gösteren ve genellikle Rusya içi turlar satan firmaların nispeten daha iyi durumda olduğu bilgisine yer veriliyor. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren bu firmaların da talep daralması ile karşı karşıya kalması son derece olası.


Bu Makale 10.09.2020 - 09:28:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.