savasdas@turizmguncel.com

Rusya-Türkiye uçuşlarıyla ilgili önemli iddia

Rusya-Türkiye uçuşlarıyla ilgili önemli iddia

Rusya'nın, 1 Haziran'a kadar durdurulan uçuşların, o tarihte başlamayacağını Türkiye tarafına bildirdiği ileri sürüldü.

Rusya’nın 1 Haziran’a kadar ilan ettiği Türkiye’ye charter uçuş yasağının azalan vaka sayıları ile birlikte kaldırılacağı beklentisi sürerken, Moskova’dan farklı bir iddia ortaya atıldı.

''Bakanların ziyareti bu yüzden gerçekleşmiyor''

TürkRus.com'un Rus turizm haber portalı turprom.ru'dan aktardığı haberde, şu ana kadar Türkiye’den beklenen bakanlar düzeyindeki ziyaretin gerçekleşmediğini hatırlatarak, bunun “yasağın kaldırılmaması kararından kaynaklandığını” iddia etti.

''Uçuşların 1 Haziran'da başlamayacağı Türkiye'ye bildirildi''

Haber analizde, “12 Mayıs’ta Çavuşoğlu ve Koca’nın ziyareti bekleniyordu ama şimdiye kadar üst düzey yetkililerin ziyaretiyle ilgili herhangi bir durum ortaya çıkmadı. Bazı uzmanlar müzakerelerin önemsiz bir nedenle gerçekleşmediğine inanıyor: Rus meslektaşları diplomatik kanallar aracılığıyla Türk tarafına Türkiye’ye uçuşların kesinlikle 1 Haziran'da başlamayacağını bildirdi. Böyle bir karar verildiği için, artık müzakere ve pazarlık konusu yok, bu da bakanların acil ziyaretinin bir anlamı olmadığı manasına geliyor” denildi.

Yazıda, Türk medyasında "görüşmelerde Türk üst düzey yetkililerinin Kremlin'in açıklanan seyahat kısıtlamalarını en geç 1 Haziran tarihinde kaldıracağı umuduyla Moskova ile anlaşmaya çalışacaklarını” vurguladığı hatırlatıldı.

Yazının devamında, "Rus uzmanlar Türkiye'nin turistlere Ağustos sonu-sonbahar başından önce açılmayacağına inanıyor” görüşü dile getirildi.


Bu Makale 14.05.2021 - 23:51:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Faruk - 20.05.2021 - 02:47

  Türkiye’de mağdur olan kesim, turizmdeki iş kollarında ve Cafe rest. Çalışanlardır. Çoğunluğu asgari ücretle çalışmakta. Çok azı kçö den yararlanmakta. Mağdur olan başka kesim çok az. Parası olanlar parasını bir kaç misli katladı. Hayat pahalı ekonomik sıkıntı var diye ağlayanlar altında BMW Mercedes le gezenler. Yukarıda saymış olduğum çalışanları düşünen yok. Geçen yıl bir tv programında halk tv çalışanı kçö aldığını itiraf ediyor. Tv nin pandemiden nesi etkilenmiş? Aynen yayın hayatına devam etmekte. Öbür tarafta kadroya kalmaması için sözleşmesi fes edilmiş turim ve cafe rest. Çalışanı garibanın geliri yok.

 • rent a car firmaları batıyor! - 20.05.2021 - 10:38

  SAYIN devlet büyüklerimiz, antalya rent a car firmaları olarak çok zor yıllar geçirmekteyiz. direk olarak turizm den kazanç elde eden bizler olarak cok zarardayız. hıc bır destek bızlere yapılmadı gelmedı. 1 seneyı askın suredır devletten bır destek almadık. ATSO uyelerı olarak cok dertlıyız. sırket oldugumuz ıcın bıze hıc bır destek yok. davut çetin bey de bu konuda gereklı özveriyi göstermiyor. sanırım esnaf sanatkarlara uye olsaydık daha ıyı olacaktı!

 • Tur - 18.05.2021 - 12:21

  Dedem aşıları Somali ye oraya buraya gönderirsen halkı aşılamasan böyle olur nasıl halkın ihtiyacı varken başka bir ülkeye gönderdin para için mi

 • Ümit Riza - 17.05.2021 - 10:15

  Ya Allah aşkına ya bu ne 2 senedir bitik ya biran önce çözülmesini istiyoruz sayın bakanlarım

 • Yusuf - 17.05.2021 - 05:00

  Erkan bey yorumunda demiş ki Rusya 1 Haziran ile 5 Haziran arası yasağı kaldıracak diye, peki bunu neye dayanarak söylemiş pandemi vaka sayılarına göre ! Sanırım Erkan beyde pembe gözlük takanlardan bu ülkede takmamış olsa olayın boyutunun vaka sayıları ile bir alakası olmadığını tamamen siyasi olduğunu anlardı çoktan! Ruslar Mısır’a gitmek istemiyor diyor hayır yanlış 2016’dan beri Rusların tek opsiyonu Türkiye’ydi ama şimdi tekrardan Mısır açıldı ve şöyle bir durum söz konusu acenta sahipleri ve devlette Mısır’a yöneltmeye çalışıyor çünkü orada destek olacak hem Rus hükümetine hem acentalara! Ha tabiki açacak Rusya Türkiye’ye tekrardan ama bu sezon olur mu olursa ne zaman olur bunlar hep soru işareti maalesef

 • mahvolduk! - 17.05.2021 - 02:43

  Turizmci olarak sadece Otelleri görenler, diğer turizme hizmet veren iş kolları olmasa o oteller ayakta kalırmı? Acenteye zorla 20 30 bın para verıldı. yuz bınlerce turızm yan kollarında calısanlar ne olacak ıssız parasız pulsuz? tarlada karpuz topluyorlar gunluk 50 60 tl cep harclıgı cıksın dıye! nasıl bır ıssızlık yonetımı var

 • Erkan Arı - 16.05.2021 - 09:18

  Rusya pazarı 1 veya 15 haziran itibarıyla açılacaktır MESELE içerdeki vaka sayısını düşürmek ve otelleri hazır hale getirmektir mısır olayi 'na rus turist SICAK bakmıyor rez yüzde 50.60 yakını inatla türkiye diyor biraz daha sabir

 • Kaan - 16.05.2021 - 07:47

  Yahu neden kimse turizm çalışanlarıni düşünmüyor bittik yahu rusyayla siyasi uçuş yasağının cezasını biz çekiyoruz

 • Serkan dogan - 15.05.2021 - 11:50

  Neden hic bir bakandan herhangi bir aciklama gelmiyor rusya ya gidilip gidilmeyecegi il eilgili,. Olacaklari soyleyim,. Insanlar anayolu kapatacaklar ve benzin dokup kendilerini yakacaklar ,. Antalya dan selamlar,.Bu yazimda burada kalsin ,.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.