savasdas@turizmguncel.com

Rus turist Türkiye, Yunanistan ve Mısır'ı yeniden inşa etti

Rus turist Türkiye, Yunanistan ve Mısır'ı yeniden inşa etti

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko, Türkiye, Mısır ve Yunanistan gibi ülkelerin Rus turistler sayesinde yeniden inşa edildiğini söyledi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko, “Vatandaşlarımız 10 yılda yurt dışında tatile 250 milyar dolardan fazla harcadı. Bu para ile Türkiye, Mısır ve Yunanistan yeniden inşa edildi.” dedi.

TürkRus'ta yer alan habere göre, Rus turistlerin dünyada en fazla seyahat eden turistler arasında altıncı sırada olduğunu belirten Çernışenko, “Bize ise çok az yabancı geliyor. Bu sıralamada dünyada 35’inciyiz. Uluslararası arenada Rus turistler için mücadele ediyorlar. Rus turistleri Türkiye’de, Yunanistan’da, İspanya’da, Tayland’da, Vietnam’da, Mısır’da çok seviyorlar. Rusya’da para kazanan insanların kazandıkları paraları Rusya’da harcama imkanı ve arzusu olmalı” ifadelerini kullandı.

Başkan Putin’in talimatıyla başlatılan yeni ulusal proje kapsamında iç turizmde turist sayısının 2030’a kadar 140 milyona çıkarılması hedefleniyor. 2019’da bu rakam 65 milyon seviyesindeydi.

Bu hedef doğrultusunda 2030’a kadar federal bütçeden 529 milyar, yerel bütçeden 72 milyar ruble harcanması planlanıyor.


Bu Makale 30.04.2021 - 08:26:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Arif - 30.04.2021 - 04:25

    Bu adam bırakın yönetici olmayı çoban bile olamaz bu kafayla. Daha Turizmin Türkiye ekonomisi ne getiri yüzdesini bile bilmediği aşikar.%10 luk bir paya sahip sektörün Türkiye yi inşa ettiğini söylemek akıl ve mantalite yoksunluğunu gösterir ancak.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.