savasdas@turizmguncel.com

Rus Sağlık Bakanı: Aşı turizmi yasal değil, böyle bir uygulama yok!

Rus Sağlık Bakanı: Aşı turizmi yasal değil, böyle bir uygulama yok!
Rusya'ya aşı turları düzenlendiği haberi sonrası açıklama yapan Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mikhail Muraşko, aşı turizminin yasal olmadığını, böye bir uygulama da bulunmadığını ifade etti.

Son dönemde Rusya'ya aşı turları düzenlendiğine ilişkin hem Türkiye'den hem de dünyanın farklı ülkelerinden haberler geliyor. Son Viking Turizm adlı Türk seyahat şirketi 1500 euroya bu turları gerçekleştireceklerini açıklamıştı.

Ancak işin Rusya ayağında farklı bir açıklama geldi. Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mikhail Muraşko, halihazırda böyle bir uygulamanın bulunmadığını ve yasal olmadığını ifade etti. Muraşko, “Rusya’da iç ihtiyacımız için ayrılan aşılar kendi vatandaşlarımız içindir. Ülkemize turist olarak gelecek kişilere yapılması mümkün değil ve yasadışı bir uğraş sayılır. Rusya’nın yabancı ülkelere aşı temini ise ikili anlaşmalar çerçevesinde yapılmaktadır” dedi.

Sağlık Bakanının açıklamasına rağmen, Rusya'daki değişik sağlık kurumlarında yabancı turistlere aşı yapılabildiği ileri sürülüyor.


Bu Makale 03.04.2021 - 11:11:00 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.