savasdas@turizmguncel.com

Rus operatörlerden İstanbul aktarmalı Mısır paket turları

Rus operatörlerden İstanbul aktarmalı Mısır paket turları
İstanbul veya Kahire aktarmalı paket tur satan Rus tur operatörlerine bir yenisi daha eklendi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Tez Tour ve PAKS'ın ardından PAC isimli tur operatörü de İstanbul ve Kahire aktarmalı Kızıl Deniz paket turları satmaya başladı.

Rusya Mısır resortlerine uçuş izni vermedi

Rusya'nın 3 Eylül'den itibaren Mısır'a (sadece Kahire) uçuş izni vermesinin ardından turizm sektöründe Şarm El Şeyh ve Hurghada'ya da izin verileceğine ilişkin beklenti doğmuş ancak bu beklenti gerçekleşmemişti. Bu durumda turistleri Mısır'ın resort bölgelerine götürmek için uzun bir feribot ya da otobüs yolculuğunu göze almak gerekiyor.

Pegas da başlayabilir

Bu nedenle Rusya'da bazı tur operatörleri Şarm El Şeyh ve Hurghada'ya bağlantılı uçuşlar yapmaya karar verdi. Geçtiğimiz yıl Pegas Touristik benzer bir hamlede bulunmuş ancak sonradan programı geri çekmişti. Pegas'ın aynı turları bu yıl da yapacağının seyahat sektöründe konuşulduğu ancak şirketin bu haberleri ne yalanladığı ne de doğruladığı ifade ediliyor.

Tez Tour ve PAX Aeroflot ile Kahire, Türk Hava Yolları ve Pegasus ile de İstanbul aktarmalı olarak Şarm El Şeyh'e ve Hurghada'ya turist götürüyor.

PAC Group da başladı

Bu iki şirkete şimdi de PAC Group ekleniyor. PAC'ın sahip olduğu 'dinamik paketleme 3.0' sistemi sayesinde çok sayıda GDS sağlayıcısından otel ve uçuş sunabildiği belirtiliyor. Mısırı'ın 30 Nisan'a kadar Ruslara ücretsiz vize verdiğini hatırlatan PAC sözcüsü, destinasyonun Ruslar arasında popüler olduğunu ve iyi bir satış beklediklerini ifade etti. PAC sözcüsü, ''Mısır destinasyonuna giriş yaptığımızda uygun talebi göremeyeceğimizden korktuğumuzu itiraf etmeliyim. Ancak gerçek, beklentilerimizin de üzerine çıktı. Programın satışa sunulduğu anla ilk rezervasyonun yapıldığı an arasında sadece birkaç saat var. Satışlar cesaret verici.'' dedi.


Bu Makale 21.10.2020 - 09:58:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.