savasdas@turizmguncel.com

Rus ajanstan Türkiye charter uçuşlarıyla ilgili son dakika haberi

Rus ajanstan Türkiye charter uçuşlarıyla ilgili son dakika haberi
Rus TASS ajansının geçtiği son dakika haberinde, Rusya'nın Türkiye'ye dönük uçuşları kısıtlama ya da durdurma kararının bulunmadığı kaydedildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Türk turizmcilerin merakla beklediği Rusya uçuşlarıyla ilgili sevindiren haber geldi. Rus TASS ajansının geçtiği son dakika haberinde, Rusya'dan Türkiye'ye dönük uçuşların kısıtlanlanmasına ya da durdurulmasına ilişkin bir karar almadığı belirtildi.

TASS'a konuşan üst düzey bir kaynak, bugün Türkiye uçuşları gündemiyle bir toplantının da yapılmayacağını açıkladı. Kaynak, ''Şu anda Türkiye uçuşlarının kısıtlanması veya durdurulmasına ilişkin bir karar yok. Koronavirüse karşı operasyon merkezinin bugün toplanması da planlanmadı'' ifadelerini kullandı.

NOT: Cuma gününden bu yana öne gelen bazı Rus medyasından yayınlanan haberlerde, Türkiye'deki hızlı vaka artışı nedeniyle Rusya'nın Türkiye charter uçuşlarını durduracağı, tarifeli uçuşları da kısıtlayacağı iddia edilmişti. Türkiye'den dönenlerin 14 gün karantina altında tutulmasının planlandığı da haberlere yansımıştı.


Bu Makale 12.04.2021 - 12:43:19 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mert - 12.04.2021 - 02:28

    Ruslara Turizm ajansına güvenmiyorum

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.