savasdas@turizmguncel.com

Resmi açıklama geldi: Türkiye Rus turiste kapanacak mı?

Resmi açıklama geldi: Türkiye Rus turiste kapanacak mı?
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın açıklamaları sonrası Rusya’da ortaya çıkan, ‘Türkiye Rus turiste kapanacak’ dedikodularına Türkiye resmi bir açıklama ile yanıt verdi.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın "Rusya'dan gelen turistler için daha sıkı önlemler alınmalı. Yoksa vaka artışını durdurmak mümkün olmayacak" açıklaması Rus basınında geniş yer bulmuş, açıklama sonrası Rusya'da uçuşların yeniden durdurulabileceğine dair kaygılar artmış.

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği tarafından Rus medyasına yapılan açıklamada, Türkiye'deki sağlık ve turizm otoritelerinin Rus turistlere dönük herhangi bir kısıtlama planlamadığı belirtildi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın açıklamalarının şahsi görüşü olduğu belirtilen Büyükelçilik açıklamasında Türkiye'nin gelişmiş sağlık sistemi ve aldığı önlemler sayesinde pandemi ile başa çıkabildiği kaydedildi. Açıklamada ayrıca ülkede uygulanan Güvenli Turizm Sertifikasyon Programının, turistlerin ülkede güvenli ve konforlu bir şekilde tatil geçirmelerini sağlayan bir dizi kural ve önlem içerdiği de hatırlatıldı.


Bu Makale 27.07.2021 - 08:51:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Hakkı demir - 27.07.2021 - 09:45

  Ruslar geldikten sonra vakalar artmaya başladı. Virüsü yayıyorlar halen. Ülkelerinde de durumları iyi değil. Ruslara karşı önlem alınmalı.

 • Mert - 27.07.2021 - 01:38

  Rus Turistler ülkeye virüs taşıyor ve hemen hepsi aşı olmayı reddediyor. Olan yine vatandaşa olacak. esnafın kafası rahat para gelsin yeter mantığı

 • Hüseyin - 27.07.2021 - 11:48

  Bu hoca bütün esnaf ve turizmci kardeşlerimize psikolojik şiddet uyguluyor, pandemi başladı başlayalı sadece yorum yapıp içimizi karartıyor

 • otelci - 27.07.2021 - 11:21

  sevgili Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ı severiz fakat açıkladığı şey çok yanlış hiç yerli misafirin yaptıkları görülmeyip de rusya dan gelenlere böyle ifadeler kullanması hiç mi hiç uygun olmadı. Yabancı misafirler yine dikkat ediyor fakat yerli misafir malesef ....

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.